“Esra Yurttut İle Kontak dans Atölyesi Ece Ayhan Kültürevi’nde Gerçekleşti”

03 Aralık 2015

Ece Ayhan Sivil Girişimi modern dans atölyeleri kapsamında dansçı, koreograf ve eğitmen Esra Yurttut’un yürütücülüğünü yaptığı kontak dans atölyesinin ilki her yaştan çok yoğun bir katılımla Ece Ayhan Kültürevi’nde gerçekleşti.
Katılımcıların rahat ve güvenle hareket etmeleri için beden ve mekan farkındalığı çalışmalarıyla başlayan ilk atölye katılımcılara unutulmaz deneyimler yaşattı.Bedeni dinlemeyi, iki beden arasındaki ilişkiyi kavramayı, ekip olarak hareket etme bilinci geliştirmeyi, hareket akışı içinde yerle ilişki kurmayı, göz teması geliştirmeyi deneyimleyen katılımcılar Esra Yurttut’un yönlendirmeleriyle keyifli ve eğlenceli bir zaman geçirdi.
dans

Kontak dansa ilişkin videoların da izlendiği atölyede Yurttut konuyla ilgili bilgiler de verdi. Esra Yurttut ile kontak dans atölyesi Aralık ayı boyunca her hafta Çarşamba günü saat 19.00’da Ece Ayhan Kültürevi’nde devam edecek.
dans22
Yurttut atölyeye katılacakların hareketlerini kısıtlamayacak rahat kıyafetler ve kolaylıkla çıkarabilecekleri ayakkabılar tercih etmeleri öneriyor. Ece Ayhan Sivil Girişimi modern dans atölyelerini sürdüreceklerini belirterek paylaşmak, güvenmek, birlikte hareket etmek, kendini ve başkalarını dinleyebilmek gibi hayata dair pek çok ipucu taşıyan kontak dansı deneyimlemek isteyen herkesi Ece Ayhan Kültürevi’ne davet ediyor.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir