Evladından Anneye En Güzel Hediye…

14 Mart 2016

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi’nde Transplantasyon Ünitesi’nde, Yrd. Doç. Dr. Faruk Özkul’un başında olduğu heyetin yaptığı operasyonla 48 yaşındaki Gürsel Barın’dan annesi Behice Barın’a (69) böbrek nakli başarıyla gerçekleştirildi.

Annesine böbreğini veren Gürsel Barın “Geçtiğimiz Haziran ayında annemin hastalığını öğrendik. Çanakkale’de böyle bir operasyonun artık gerçekleştiğini öğrenince, anneme tereddüt etmeden böbreğimi verdim. Onun mutluluğuyla operasyon sonrası kendimi çok iyi hissediyorum. Tıp Fakültesi Hastanesi’nde Faruk Hoca ve ekibi gibi hocaların olması Çanakkale için bir şans. Doktorların, hemşirelerin ve diğer personelin yaklaşımı, yardımları olağanüstüydü” dedi.

Oğlunun verdiği böbrekle yaşamında yeni bir sayfa açan anne Behice Barın ise “Operasyon gayet başarılı geçti. Oğlum böbreğini vermeyi teklif etti. Kabul ettim. Yaşadığım şehirde bu ameliyatı olabilmenin mutluluğunu yaşıyorum” şeklinde konuştu.

Baba Emin Barın ise büyükşehirlere verilen organ nakli yetkisinin tüm illere verilmesinin faydalı olacağını ifade etti.

ÇOMÜ Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekim Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Faruk Özkul ise “Daha önce beyin ölümü gerçekleşmiş bağışçılardan yaptığımız nakillerden sonra canlıdan canlıya yaptığımız bu nakille, Çanakkale’de bir ilki daha gerçekleştirdik. ÇOMÜ organ nakli ekibi olarak başarılı olduğumuz için üniversitemiz ve şehrimiz adına çok sevindik. Çanakkale’ye sağlık alanında katkı sunmaya çalışacağız” dedi.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir