Eyüp Görgüler’in Çektiği Belgesel Kent Müzesi’nde Gösterime Sunuldu

31 Mart 2011

Kentte Eyüp Görgüler sergisine paralel olarak düzenlenen etkinlikte Eyüp Görgüler’in çektiği belgesel kentli ile paylaşıldı.

Çanakkale, Cuma Pazarı ve aynı alanda kurulan panayırda gerçekleştirilen video çekimlerini izleyenler çocukluklarına dönmenin keyfini yaşadılar. Pazar, Panayır, Gırnata üçlemesinden ilk ikisinin paylaşıldığı akşamda pazarın ve panayırın kentle olan ilişkisi konuşuldu. Kent Müzesi konukları, panayır anıları ile panayırlara duydukları özlemi dile getirirken, kırsal nüfusun azalması ile birlikte, kırsal üretimin pazarlanmasının şekillendiği panayırlarında işlevini yitirip farklı yapılara dönüştüğünü buna bağlı olarak yeni tüketim alışkanlıklarına uygun mekan ve etkinliklerin oluştuğunu ifade ettiler.

7 Mayıs 2011 tarihine kadar devam edecek olan “Kentte Eyüp Görgüler” Süreli Sergisinde 6 Nisan 2011 Çarşamba Saat 18.00’de Eyüp Görgüler’in Belgesellerinden Seçkilerin yer aldığı Belgesel Gösterimi gerçekleştirilecek, gösterimin ardından somut olmayan kültürel mirasın üzerine de bir sohbet gerçekleştirilecek.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir