Ezine Gıda OSB ile Ezine MYO Arasında Akademik İşbirliği

Ezine Gıda OSB ile Ezine MYO Arasında Akademik İşbirliği
17 Şubat 2020

Ezine Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesi (OSB) ile Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Ezine Meslek Yüksekokulu (MYO) arasında akademik işbirliği sağlanmasına yönelik protokolün imza töreni gerçekleşti.

ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Sedat Murat, Ezine Kaymakamı Dr. Hacı Arslan Uzan, Ezine Belediye Başkanı Güray Yüksel, Ezine Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. R. Cüneyt Erenoğlu, ÇOMÜ Teknopark Genel Müdürü Dr. Erkan Bil, Çanakkale Ticaret Borsası Başkanı S. Kaya Üzen, Ezine Gıda İhtisas OSB Müdürü Alper Altınok ile Yönetim Kurulu Üyesi Celil Sezgin katıldığı protokol imza töreni ÇOMÜ Teknopark Yerleşkesinde gerçekleştirildi.

Ezine Gıda İhtisas OSB ile ÇOMÜ Ezine MYO arasında imzalanan protokolle iki kurum arasında eğitim, öğretim, akademik araştırma ile ARGE ve inovasyon alanlarında işbirliği oluşturmak, güçlendirmek ve sürdürülebilir hale getirmek amaçlanıyor. Protokolle Ezine Gıda OSB’nin ve bünyesindeki firmaların ihtiyaç duyacakları analiz, fizibilite çalışmaları, kümeleme ve mentorlük çalışmaları gibi faaliyetlerde ÇOMÜ Ezine MYO’nun teknik ve akademik bilgi birikimi, uzmanlık alanları ve tecrübelerinden yararlanılacak.

Ezine Meslek Yüksekokulu Bölüm Başkanları Kurulunun katkılarıyla şekillenen protokol sayesinde öğrencilere staj ve bitirme projelerini OSB’de yürütebilme ve 3+1 işyeri uygulama eğitimlerini sektörde gerçekleştirme fırsatları sunulmuş olacak. Böylece ÇOMÜ Ezine MYO’da önlisans eğitimini başarıyla tamamlamış olan mezunlara daha öncesinde staj ve 3+1 işyeri uygulama eğitimlerini tamamlamış oldukları Ezine Gıda OSB bünyesindeki firmalarda istihdam sağlanacak.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir