Ezine Kaymakamı Cengiz Karabulut Köy Teftişlerine Başladı

09 Ekim 2008

Ezine Kaymakamı Cengiz Karabulut?un çalışma programı kapsamındaki köy devir teftişlerinin ilki gerçekleşti. Üsküfçü, Yavaşlar ve Çığrı?ya yapılan ziyaretler çerçevesinde köylerin sorunları dinlenirken, Köy Muhtarlarının teftişleri yapıldı.

Kaymakam Karabulut, Emniyet Müdürü hariç tüm daire amirlerini köylere götürerek, sorunların yerinde dinlenmesi ve çözümlenmesi sağlandı.

Ezine?ye bağlı 47 köyden, 34 tanesinin 2008 yılı sonuna kadar devir teftişi göreceği açıklanırken, önümüzdeki hafta Balıklı, Kızılköy ve Çetmi?nin teftiş göreceği açıklandı.

Teftiş ve ziyaretlere Kaymakam Cengiz Karabulut, İlçe Jandarma Komutanı J.Yzb.Önder Galip, Müftü Recep Çalışkan, Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Hüseyin Cura, Nüfus Müdürü Derya Karaca, Mal Müdürü Serap Manav, Milli Eğitim Müdür Vekili Cemil Agas, Tapu Sicil Müdürü Sami Sezer, Sağlık Grup Başkanı Dr.Cumhur Sayın, İlçe Tarım Müdürü Tahir Özger, Ziraat Odası Başkanı Ahmet Önder, Muhtarlar Derneği Başkanı Necati Ekim, Kaymakamlık ve Sosyal Yardımlaşma personeli katıldı.

Öğle yemeğinde ev sahipliğini Yavaşlar Köyü üstlendi. Konuklara özel olarak hazırlanmış süt çorbası, lokma, gözleme, peynir, yoğurt, doğal bal, kuru fasulye ve karpuz ikram edildi.

Gezi sonrası gazetecilerle bir değerlendirme toplantısı düzenleyen Karabulut, yararlı bir gezi olduğunu, tespit edilen en büyük sorunun içme sularının yetersizliğinin yanı sıra, mevcutlarının koli basili taşıması ve muhtarlıklar tarafından yeterli klorlamanın yapılmamasının tehlike arz ettiğini belirtirken, köylerdeki genç nüfusun göç ederek azalmasına dikkat çekti ve gerekli önlemin alınacağını söyledi.

[Haber ve Fotoğraf Kaynağı: Ezine Gazetesi]

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir