Ezine’ye Yeni Lise Binası Yapılıyor

19 Ekim 2011

Çanakkale’nin Ezine ilçesine yapılacak olan Celalettin Topçu Anadolu Lisesi’nin temel atma töreni Vali Güngör Azim Tuna’nın katılımıyla gerçekleştirildi.

Hayırsever İsmail Veral tarafından yaptırılan 16 derslikli lise Ezine ilçesi Camikebir Mahallesinde bulunan mülkiyeti hazineye ait şehir planında okul sahası olarak ayrılan 16.449 metrekarelik arsa üzerine yaptırılacak. İnşaat alanında yapılan törende konuşan Ezine Kaymakamı Cengiz Karabulut, geleceğin teminatı çocuklara yeni bir eğim yuvası kazandırıldığını belirterek, “Toplumun her kesimiyle tarihi ve kültürüyle barışık çağdaş uygarlık düzeyine ulaşmak isteyen irfanı hür vicdanı hür nesiller yetiştirmek eğitim ve öğretimle mümkündür. Eğitimi her işin başı olarak görüyor ve bütün imkanlarımızı seferber ediyoruz. Eğitime yapılan yatırımlar ülkenin geleceğine yapılacak en önemli yatırımlardır. Hayırseverimize şükranlarımızı sunuyoruz” dedi.

Törende bir konuşma yapan Vali Güngör Azim Tuna da şunları kaydetti: “Ezine ilçesi Camikebir Mahallesinde bulunan mülkiyeti hazineye ait şehir planında okul sahası olarak ayrılan 16.449 metkerare arsa üzerine 16 derslikli “L” Tipi lise binası, Sayın İsmail Veral tarafından yaptırılarak Milli Eğitim Bakanlığına teslim edilecek. Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşundan bu yana eğitime verilen değer her geçen gün önemini daha da artırmakta, çağdaş dünya ülkeleri arasında yer alabilmemiz için eğitimin vazgeçilmez olduğu gerçeği toplumuzun tüm kesimleri tarafından kabul edilmektedir. Eğitime yatırım yapmak, geleceğimize yatırım yapmaktır. Öğrencilerimizin dünyadaki gelişmelere ayak uydurabilecek nitelikte yetiştirilmesi için, ülkemizin geleceği için, kamu ve özel sektör işbirliği ile bu destekler sürdürülmelidir. Çanakkale Valiliği olarak kaynaklarımızı seferber ederek, genç nüfusumuzun eğitilmesi için gereken fedakârlıkları yapmaktayız. Ancak, devletin yanında özel sektör ve sivil toplum elele vererek ülkemizi Mustafa Kemal Atatürk’ün hedeflediği çağdaş uygarlık düzeyine hep birlikte taşıyabiliriz. Desteğin maddi boyutu her zaman bir okul yaptıracak büyüklükte olmayabilir, imkanı olan vatandaşlarımızda güçleri nispetinde, laboratuar, derslik, onarım, kitap bağışı gibi ayni ya da nakdi destekleriyle kendilerinin ya da bu okulumuzda olduğu gibi yakınlarının isimlerini en yararlı bir şekilde yaşatabilirler. Çanakkale İli gibi kutsal topraklarda yaşayan öğrencilerimizin en elverişli okullarda, dünya ile bütünleşecek kalitede eğitim ve kültüre sahip olmayı hak ettiklerine ve başarılarını kanıtlamaya hazır olduklarına inanıyorum. Bunun için her türlü fedakarlığı hep birlikte yapmalıyız. Bugün burada güzel bir örnek olarak temelini attığımız okulumuza desteklerinden dolayı hayırsever İsmail Veral’a bir kez daha teşekkür ediyorum” dedi.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir