Fatih Balcı Kişisel Resim Sergisi: “Bilinç Yırtılması”

Fatih Balcı Kişisel Resim Sergisi: “Bilinç Yırtılması”
05 Şubat 2019
15 Şubat 2019
Devlet Güzel Sanatlar Galerisi
Sergi

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Fatih Balcı, 2’nci kişisel resim sergisini 05 Şubat 2019 tarihinde Çanakkale Devlet Güzel Sanatlar Galerisi’nde açıyor. Sergi açılışı 05 Şubat saat 18:00’da yapılacak.

Sanatçının değişik dönemlerde deneysel olarak yaptığı otuz beş adet resmin sergileneceği, 05-15 Şubat 2019 tarihleri arasında Devlet Güzel Sanatlar Galerisi’nde ziyaret edilebilecek sergiyle ilgili yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Fatih Balcı resim yapma eylemini hali hazırda şiir yazan biri olarak şiir ile aynı düzlemde bir etkinlik olarak görmektedir. Resim yapma eylemini böyle konumlamasının bir sebebi de uzun süre içinde olduğu ürettiği ve hakkında yazı yazdığı güncel/çağdaş sanat pratikleriyle bir karşıtlık oluşturduğunu düşünmesidir. Fatih Balcı çağdaş güncel sanat etkinlikleri entelektüel ve insanın kavramsal yetenekleriyle ilgili kısmıyla ilişkilendirirken, resim yapmak bu konumuyla daha içgüdüsel, duygusal ve dolaysız bir yaşamsal pratik olarak düşünmektedir.”

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir