Fehim Huskoviç ‘ten Resim Sergisi

10 Aralık 2018

Eserleri pek çok müze ve özel koleksiyonlarda yer alan Makedonyalı Ressam Fehim Huskoviç, Devlet Güzel Sanatlar Galerisinde sanatseverler ile buluştu.

Sırbistan Novi Pazar Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Fehim Huskovic, “Resimler” adlı resim sergisini açtı. Prof.Dr. Fehim Huskovic, yurt içinde ve yurt dışında 87’in üzerinde kişisel sergi düzenledi. Sergi, 21 Aralık 2018 tarihine kadar Çanakkale Devlet Güzel Sanatlar Galerisi’nde ziyaret edilebilecek. Sergide 36 tane yağlı boya resimler yer alıyor.

RESSAM FEHİM HUSKOVİÇ HAKKINDA
Fehim Huskoviç 1667 yılında Makedonya’da (eski Yugoslavya)Veles Kentinin Orizari köyünde doğdu. Güzel Sanatlar Akademisini ve yüksek lisans eğitimini Profesör Zoran Yovanoviç –Dobrotin sınıfında tamamladı. Bulgaristan’da, Sofya Üniversitesinde ressam sanatının pedagoji metodoloji alanında mastır ve doktora yaptı. Üsküp’te Güzel Sanatlar Fakültesinde profesör olarak çalışıyor. Yurtiçi ve yurtdışında 87’nin üzerinde kişisel sergi düzenledi. Makedonya, Sırbistan, Bulgaristan, Karadağ, Bosna-Hersek, Kosova, Hırvatistan, Slovenya, Türkiye, Avusturya, Almanya, Norveç, Norveç, Amerika Birleşik Devletleri… 1988 yılından bu yana 700’den fazla yurtiçi ve yurtdışında karma sergilere katıldı. Ayrıca dünya çapında 200’den fazla uluslar arası kolonilere ve sempozyumlara katıldı. Çizim, ressam ve grafik sanatının yanı sıra pedagoji alanında 28 ödül kazandı. Ayrıca, şu anda başta Banu-Bosna ve hersek üyesi olması yanı sıra, büyük derneklerin ve asosyasyonlarin aktif katılımcısıdır. Eserleri dünyaca birkaç müzede ve özel koleksiyonlarda yer almaktadır.

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir