Festival yok ama yaz etkinlikleri var!

07 Ağustos 2018
12 Ağustos 2018
Gelibolu
Festival

Gelibolu Belediyesi, tarihi 07-12 Ağustos olarak belirlenen 21.Uluslararası Gelibolu Altın Sardalya Kültür ve Sanat Festivali’ni ileriki yıla erteleyerek yerine “Yaz Etkinlikleri” adı altında bir program düzenliyor.

Gelibolu Belediyesi, 07-12 Ağustos 2018 tarihleri arasında yapılması planlanan 21.Uluslararası Gelibolu Altın Sardalya Kültür ve Sanat Festivali’ni 2019 yılına erteledi. Konu ile ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Mustafa Özacar, aynı tarihlerde “Gelibolu’da yaz etkinlikleri” adı altında daha mütevazi bir program düzenleyeceklerini bildirdi. Belediyenin fiziki alanlardaki çalışmalarının yoğun bir şekilde devam etmesi nedeniyle böyle bir karar aldıklarını belirten Başkan Özacar, yaptığı açıklamada “Bizler göreve geldiğimiz 2009 yılından bu yana güzel ilçemiz Gelibolu’da geleneksel hale gelen Gelibolu Altın Sardalya Kültür ve Sanat Festivali’ni dört kez düzenledik. Bu organizasyonları yerine getirirken, bedellerini belediyemiz bütçesinin yanı sıra kurum ve kuruluşlardan alınan sponsorluk desteği ile sağladık. Nisan ayı meclis toplantısında 21’inci festivalimizin tarihini 07-12 Ağustos 2018 olarak belirlemiştik. Ancak yoğun bir şekilde devam eden çalışmalar bizleri bu organizasyonu erteleme zorunluluğunda bıraktı. Ama her zaman dediğimiz gibi hizmetlerin en iyisine layık olan halkımızın eğlenmeye de ihtiyacı var. Bu doğrultuda Şehidimiz Binbaşı Koray Onay’ın adına turnuva düzenlediğimiz, TRT TSM sanatçısı Nusret Yılmaz ve pop müzik sanatçısı Göksel’in sahne alacağı, Peru ve Şili’den konuk grupların da katılacağı etkinliklerimizde tüm halkımızı aramızda görmek istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Suluboya resim sergisi
Sergi, futbol turnuvası, dans gösterileri ve konserlerin yer aldığı “Gelibolu’da Yaz Etkinlikleri” programının ilk etkinliği resim sergisi olacak. Mehmet Hamdi Hidayetoğlu tarafından hazırlanan kişisel suluboya resim sergisi 07 Ağustos Salı günü Atatürk Kültür Merkezinde saat 18:00’de sanatseverlerle buluşacak. Safranbolu’yu anlatan sergi 12 Ağustos tarihine kadar açık kalacak.

Şehit Onay adına turnuva
Programdaki ikinci etkinlik ise minikler futbol turnuvası olacak. Geçtiğimiz yıl Şırnak Şenoba’da düşen helikopterde şehit olan Gelibolulu Binbaşı Koray Onay’ın adının verildiği turnuvada, Geliboluspor ev sahipliğinde Çanakkale Fener Spor Kulübü, Kepezspor ve Yeni Eceabatspor’un minikler takımı dörtlü turnuvada birincilik için mücadele verecekler.

Dans gösterileri renk katacak
Yaz etkinliği kapsamında, Türkiye’nin yanı sıra Peru ve Şili’den konuk olarak gelecek halk dansları ve modern dans grupları, yapacakları gösteriler ile renkli görüntüler oluşturacaklar. Büyükçekmece Belediyesi BeyDans Eğitim Merkezi, Peru ve Şili grupları müzik ve dans gösterilerini 11 ve 12 Ağustos tarihlerinde İskele Meydanında kurulacak sahnenin yanı sıra ilçenin çeşitli noktalarında sürdürecekler.

İlk gece TSM konseri
11 ve 12 Ağustos tarihlerinde İskele Meydanına iki gece sahne kurulacak yaz etkinliklerinde, 11 Ağustos Cuma günü konuk ülke dans grupları ve Şef Nevzat Avcı yönetimindeki Tekirdağ Musiki Derneği Türk Sanat Müziği korosu saat 21:00’de sahne alacak. Bu programın ardından yine Türk Sanat Müziğinin güçlü isimlerinden TRT sanatçısı Nusret Yılmaz ilçe halkına ve konuk katılımcılara müzik ziyafeti sunacak.

Final Göksel’le
“Gelibolu’da Yaz Etkinlikleri” programı Türk pop müziğinin buğulu sesi Göksel’in 12 Ağustos Pazar günü İskele Meydanında vereceği konser ile son bulacak. Kendine özgü yorumu ve güçlü sesiyle saat 22:00’de Gelibolulular ile buluşacak olan Göksel’in konseri öncesinde ikiz kardeşler Mertcan ve Berkcan Keskin tarafından kurulan yerel rock grubu Keskin, saat 21:00’de sahne alacak.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir