Fevzipaşa’da “Fotoğrafçı Çocuklar Atölyesi”

17 Mayıs 2013

Çanakkale Belediyesi ve Mavitay Çocukların Kültür Evi işbirliğinde yürütülen ‘Çanakkale Barış Atölyeleri’ projesi kapsamında Fevzipaşa Sosyal Yaşam Evi’nde çocuklar için fotoğraf atölyesi başladı. Çanakkale Kent Konseyi’nin desteğiyle 9-13 yaş aralığındaki çocuklara yönelik, ücretsiz olarak gerçekleştirilen atölye programı fotoğrafçı Evren Aldoğan tarafından yürütülüyor.

Görsel algının gelişimi üzerine kurulu atölye programı çocukların yaratıcılıklarını fotoğraf yoluyla aktarmalarının yolunu açmayı ve çocukların kendilerini görsel olarak ifade edebilmelerine olanak sağlamayı amaçlıyor.

7 Mayıs 2013 tarihinde başlayan ve 29 Mayıs 2013 tarihine dek devam edecek olan atölye süresince çocuklar fotoğraf makinelerinin nasıl çalıştığını, ışığın etkisini, kompozisyonu, farklı fotoğraf konularını fotoğraflamayı, fotoğraflarla hikaye anlatmayı deneyimleyecekler. “Bizim Mahalle” ana başlığı altında foto-röportajlar hazırlayacak olan çocukların işleri atölye sonunda Fevzipaşa Mahallesi’nde açılacak bir sergi ile kentin beğenisine sunulacak.

Fevzipaşa Fotoğrafçı Çocuklar Atölyesi programı hakkında detaylı bilgi almak ve ‘Çanakkale Barış Atölyeleri’ kapsamında gerçekleştirilen diğer etkinliklere katılmak için Mavitay Çocukların Kültür Evi’ne (0286-212 64 24) başvurabilirsiniz.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir