Fransız Barış Elçisi Gökçeada’da

08 Aralık 2012

Fransa’dan başlattığı ‘Dünyada Barış’ yürüyüşü için 4 ay önce yaya olarak yola çıkan ve Kudüs’e doğru zorlu ve uzun bir yolculuk yapan Fransız vatandaşı ve barış elçisi Feie Nikolas Maie (47), 4 ülkeyi geçerek Türkiye’ye geldi. Yaya olarak Trakya’yı geçen barış elçisi Gökçeada İlçesi’ne ulaştı.

Gökçeada’yı gezen ve bir süre dolaşan barış elçisi Feie Nikolas Maie (47), Taylan Otel’in konuğu oldu. Ada halkı ile bir süre sohbet eden barış elçisi, Taylan Restaurant’ta çay içerek Türk misafirperverliğine şahitlik etti. Gökçeada kent Konseyi Başkanı Bülent Aylı ile de bir süre sohbet eden Fransız barış elçisi Feie Nikolas Maie sempatik tavırları ile ilgi çekti.

Yolculuğu boyunca Fransa İtalya ve Yunanistan’ı geçip Türkiye’ye ulaştıklarını söyleyen Feie Nikolas Maie Türkleri çok sevdiğini dile getirdi. Fransız barış elçisi Feie Nikolas Maie, Kudüste barış ve insanlık için dua ettikten sonra ülkesi Fransa’ya döneceğini söyledi.

Feie Nikolas Maie, Türkiye’nin çok güzel ve gelişmiş olarak gördüğünü ifade etti. Yolculukları sırasında Türk insanın kendilerine yakın ilgi gösterdiklerini belirten barış elçisi, amaçlarının dünyada barış hakimiyetini sağlamak olduğunu söyledi. Tipik kıyafeti ve ilginç arabası ile Gökçeada’dan ayrılan barış elçisi Kıbrıs üzerinden Kudüse yaya olarak gitmeyi planlıyor.

[Medya Hedef]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir