Games of Troy Uluslararası Gençlik Yarışması Cumartesi Günü Yapılacak

12 Mayıs 2015

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası’nın Çanakkale Savaşları’nın 100. Yılı olan 2015 için hazırladığı projelerden biri olan Games of Troy uluslararası gençlik yarışması 16 Mayıs Cumartesi günü yapılıyor.

ÇTSO tarafından 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı haftası kapsamında düzenlenen Games of Troy yarışmasına, Erasmus misafir öğrencileri ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi öğrencileri katılacaklar. Games of Troy’un Teknopark’taki birbirinden zorlu engellerle donatılmış parkurundaki uluslararası yarışma 16 Mayıs Cumartesi günü saat 11.00’de başlayacak.

Yarışmayı izlemek, Games of Troy heyecanına tanık olmak isteyenler için saat 10.00’da ÇOMÜ Anafartalar Kampüsü’nden otobüs kaldırılacağını söyleyen ÇTSO Genel Sekreteri Sema Sandal, “Çanakkale turizmi için yeni bir cazibe noktası yaratacak olan Games of Troy’un sadece ulusal değil uluslararası ölçekte bir Çanakkale markası haline gelerek, Çanakkale turizmine yeni katma değerler sağlamasını hedefliyoruz” diye konuştu.

Games of Troy hakkında bilgi veren ÇTSO Genel Sekreteri Sema Sandal, Çanakkale Ruhu ve Troya Efsanesi’nin bu parkurda birleştiğini belirterek, “Yarış parkurunda, zorlu tırmanma engelleri, yüksek duvarlar, ağlı rampalar, dar tüneller, tahterevalli, denge ve Tarzan engelleri, Truva Atı ve Apollon Tapınağı geçişi gibi birbirinden görkemli ancak bir o kadar da zorlu engeller yer alıyor. ÇOMÜ Teknopark ÇTSO Ar-Ge Merkezi önünden başlayan yarış parkurunda, yarışmacılar 2.2 kilometrenin ardından Troya Kalesi’ne ulaşarak zaferlerini ilan edecekler. 70 bin metrekare alandaki Games of Troy Parkurunda, toplam 24 engel yer alıyor” dedi.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir