Gazeteci Cemal Oral’a Çirkin Saldırı!

15 Ocak 2014

Canakkalememleket.com İnternet Haber Sitesi’nin sahibi Gazeteci Cemal Oral, dün akşam saatlerinde evinin yakınlarında kimliği belirsiz bir kişinin saldırısına uğradı. Aldığı darbeler sonucu hastaneye kaldırılan Oral’ın başına 6 dikiş atıldı.

Gazetecilere yönelik şiddetin bir başka örneği dün akşam Çanakkale’de yaşandı. Dün akşam saatlerinde İbrahim Bodur Anadolu Lisesi yakınlarındaki evine yürüyerek giden Canakkalememleket.com İnternet Haber Sitesi’nin sahibi Gazeteci Cemal Oral, bu sırada kimliği belirsiz bir kişi tarafından saldırıya uğradı. Olay sırasında özel yapılmış bir sopayla saldırıldığını söyleyen Cemal Oral, ağır darbelere maruz kaldıktan sonra hastaneye kaldırıldı. Başına 6 dikiş atılan Oral’ın, sol ayağının kaval kemiğinde ise incinmeler meydana geldi. Olayı değerlendiren gazeteci Oral, saldırganın kim olduğunu bilmediğini fakat yaşanan gelişme sonrasında kendisinin sindirilmeye çalışıldığını söyledi. Polis her yerde saldırganı arıyor.

Gazeteciler Cumhuriyet Meydanı’nda Toplanıyor
Öte yandan Gazeteci Cemal Oral’a yönelik saldırıyı protesto etmek isteyen gazeteciler bugün saat 12.00’de Cumhuriyet Meydanı’nda toplanarak tepkilerini dile getirecek.
“Çanakkale İçinde” ailesi olarak yapılan saldırıyı kınıyor, Gazeteci Cemal Oral’a geçmiş olsun dileklerimizi bildirerek tüm gazetecileri bu elim olay karşısında birlik olmaya davet ediyoruz.

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir