‘Gazeteci Siyasetçi Taksimci, GEZİ’ İsimli Söyleşi Düzenlendi

15 Ağustos 2013

50’nci Uluslararası Troia Festivali etkinlikleri üçüncü gününde Halk Bahçesi Telefon Kafe Önünde, son aylarda Türkiye gündeminden düşmeyen Gezi Parkı olaylarının ele alındığı ‘Gazeteci Siyasetçi Taksimci, GEZİ’ isimli söyleşi düzenlendi.

CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Gökhan Günaydın, TMMOB Mimarlar Odası Genel Başkanı Eyüp Muhçu ve Gazeteci Gülşah Karadağ’ın konuşmacı olarak katıldığı söyleşide son aylarda Türkiye gündeminden düşmeyen Gezi Parkı olayları ele alındı.

Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ve eşi Hale Gökhan, CHP Çanakkale Milletvekilleri Ali Sarıbaş ve Serdar Soydan, CHP İl Başkanı Hamza Karagöz, CHP Merkez İlçe Başkanı Nejat Önder başta olmak üzere, iki aydan fazla bir süredir ülkenin bir numaralı gündem maddesi olan Gezi Parkı olaylarının konuşulduğu söyleşiye kentliler de büyük ilgi gösterdi. Söyleşide, Gezi Parkı olayları ile olayların öncesi ve sonrası konuşuldu.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökhan Günaydın, olayları siyasi açıdan değerlendirirken, TMMOB Mimarlar Odası Genel Başkanı Eyüp Muhçu Gezi Parkı olaylarının başlamasında payı bulunan Kentsel Dönüşüm sürecine ilişkin görüşlerini dile getirdi. Gazeteci Gülşah Karadağ ise, olayların medya ve gazeteciler açısından değerlendirmelerini anlattı. Söyleşi, karşılıklı sohbet ve soru cevap bölümü ile sona erdi.

[canakkale.bel.tr]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir