Gazeteciler Bozcaada’da Buluşuyor

17 Temmuz 2008

Basın Enstitüsü Derneği’nce bu yıl 2. si düzenlenen “Basın Özgürlüğü” temalı toplantı Cuma günü Bozcaada’da gerçekleştirilecek.

Basın Enstütüsü Derneği’nce Bozcaada’da “Basın Özgürlüğü” konulu bir toplantı düzenlenecek. Hürriyet-CNN’den Ahmet Hakan, Hürriyet gazetesi köşe yazarı Ferai Tınç, Radikal gazetesi yazarı Prof.Dr. Haluk Şahin, Cumhuriyet gazetesi yazarı Nilgün Cerrahoğlu, İstanbul Gazeteciler Cemiyeti- İstanbul Eski Baro Başkanı Turgut Kazan, Turkish Daily News gazetesi yazarı Gül Demir’in yanısıra Olay, Burası Çanakkale, Kalem gazetesi ve Boğaz gazetesi, DHA Çanakkale Büro temsilcileri, Çanakkale Gazeteciler Cemiyeti, Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti, Edremit ve Burhaniye?den gazeteciler katılacaklar.

Basın Enstitüsü Derneği’nce organize edilen toplantıya gazeteci Ferai Tınç ve Haluk Şahin başkanlık edecekler. Ferai Tınç, “Basın Özgürlü ve Demokras” konulu toplantının amacını şöyle açıkladı; “Basın özgürlüğü çok yönlü bir konudur. Basın özgürlüğüne yönelik çok yönlü tehditler bulunmaktadır. ABD?de de bile basın özgürlüğüne ciddi kısıtlamalar getiriliyor (Irak savaşında olduğu gibi). Var olan bu tehditlere karşı uyanık olmak, dikkat çekmek ve bu kısıtlamalara karşı direnmek bizlerin başlıca görevidir”

İki gün sürecek olan toplantıda yerel basının sorunları da gündeme getirilecek ve çözüm yolları aranacak…

[kaynak]

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir