Geçici İşçi Alımı Başvuruları Başlıyor

28 Ekim 2015

Çanakkale Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Ali Çalışkan;

“İşsizliğin yoğun olduğu dönemlerde veya yerlerde doğrudan veya yüklenici eli ile toplum yararına bir iş ya da hizmetin gerçekleştirilmesi yoluyla özellikle istihdamında zorluk çekilen işsizlerin çalışma alışkanlık ve disiplininden uzaklaşmalarını engelleyerek işgücü piyasasına uyumlarını gerçekleştirmek ve bunlara geçici gelir desteği sağlamak amacıyla çeşitli kamu kurum ve kuruluşları ile Toplum Yararına Çalışma Programları yapılacağını ve bir kısmının başvurularının dün itibariyle başladığını söyledi.”

Toplum Yararına Çalışma Programları kapsamında Çanakkale, Çan, Yenice, Lapseki, Ayvacık, Bayramiç, Ezine, Umurbey, Çardak, Kalkım, Evreşe, Gümüşçay Belediyeleri ; Çanakkale, Ayvacık, Bayramiç, Biga, Çan, Gökçeada, Eceabat, Ezine, Gelibolu, Yenice ve Lapseki Milli Eğitim Müdürlükleri ; Köylere Hizmet Götürme Birliği, Gelibolu Devlet Hastanesi, Çanakkale Devlet Hastanesi, Gençlik Spor İl Müdürlüğü, Üniversite, Halk Sağlığı Müdürlüğü, Üniversite Hastanesi, Kültür Turizm Müdürlüğü, Alan Başkanlığı’nda çevre temizliği ve alt yapı hizmetlerinde çalışmak üzere 1000 kişilik geçici işçi alımı yapılacak. Başvurular Çanakkale Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü’ne, İlçe Belediyeleri ve S.Y.D.V.’lerdeki İŞKUR Hizmet Noktalarından şahsen yapılabileceği gibi www.iskur.gov.tr adresinden de yapılabilecek. Geçici iş başvuruları 10 gün devam edecek.
Yapılan açıklamada ise Genel şartlar şu şekilde belirtildi;

“TYP’ye başvuracak katılımcıların, Kurumun o yöredeki İl Müdürlüğüne/Hizmet Merkezine kayıtlı işsiz durumunda olmaları; en az 18 yaşını tamamlamış olmaları; herhangi bir öğretim kurumunda öğrenci olmamaları (Açık öğretim öğrencileri hariç); emekli, malul dul ve yetim aylığı almamaları gerekmektedir. Katılımcılar, başvuranlar arasından %80 noter kurası %20 liste yöntemi ile belirlenecektir. Detaylı bilgi Çanakkale Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğünden alınabilir.”

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir