Geleceğin Yönetmenleri Mezuniyet Filmlerini İzleyiciye Sundu

17 Haziran 2011

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi Sinema Televizyon Bölümü’nün geleneksel olarak düzenlediği “4. Mezuniyet Filmleri Gösterimi” Süleyman Demirel Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

Etkinlik ile ilgili açıklamalarda bulunan ÇOMÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Sinema Televizyon Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Hülya Önal, geleneksel hale getirdikleri film gösterimlerinin bu yıl dördüncüsünü düzenlediklerini belirterek, “Öğrencilerimiz profesyonel işler çıkarıyorlar. Birçok festivallerde ödül kazanları da bunun en büyük göstergesi. Ayrıca teknolojinin gelişmesi ile birlikte üniversitemizdeki teknik imkanlar da arttı. Öğrenci başına düşen teknik imkanlar ve aletlerin ayısı da artış gösterdi. Öğrencilerimizin mezuniyetleri sırasında yaptıkları filmleri de bu etkinliğimizde gösterime sunarak güzel anlar yaşıyoruz” dedi.

Öğretim üyelerinin yanı sıra öğrencilerin ve Çanakkalelilerin de izlediği 18 değişik kısa film büyük beğeni kazanırken bu yıl bölümden 20 öğrencinin mezun olduğu açıklandı.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir