Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Geleneksel 276. Çardak Yağlı Güreşleri

Geleneksel 276. Çardak Yağlı Güreşleri

276. Çardak Yağlı Güreşleri
26 Ağustos 2008

Kırkpınar’ın rövanşı olarak nitelendirilen Çardak güreşlerine bu yıl da ünlü pehlivanların katılacağı bildirildi.
Çardak beldesinde, önümüzdeki ay yapılacak olan ”Geleneksel 276. Çardak Yağlı Güreşleri” hazırlıkları sürüyor. Çardak Belediye Başkanı Daniş Tanrıöver yaptığı açıklamada, her yıl 26 Ağustos’ta yapılan güreşlerin bu yıl da geçtiğimiz yıllardaki gibi coşkuyla yapılması için belediye olarak tüm imkanlarını seferber ettiklerini söyledi. Güreşlerin yapılacağı belde stadında incelemelerde bulunan Tanrıöver, bu güreşlere olan ilginin her geçen yıl arttığını kaydetti.
[kaynak]

Türk güreş tarihi içinde en eski organizasyonlar içinde yer alan geleneksel çardak yağlı pehlivan güreşleri, türkiye’nin önde gelen bütün başpehlivanları davet edilerek ata sporı ruhuna uygun şekilde yaşatılmaya çalışılıyor. edirne kırkpınar güreşlerine davet edilen bütün pehlivanların katılım sağladığı güreşler, 23 mayıs 2000 tarih ve 24057 sayılı resmi gazetede yayınlanan yağlı güreş müsabaka yönetmeliği çerçevesinde yapılıyor.
yer: çamlık mevkii güreş sahası
düzenleyen: çardak belediyesi
ayrıntılı bilgi: 532 50 02 / 5

Filtreler:

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir