Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Geleneksel 277. Çardak Yağlı Pehlivan Güreşleri Nefes Kesti

Geleneksel 277. Çardak Yağlı Pehlivan Güreşleri Nefes Kesti

Çanakkale’nin Lapseki İlçesi’ne bağlı Çardak Beldesi’nde düzenlenen Geleneksel 277. Çardak Yağlı Pehlivan Güreşleri’nde başpehlivanlığı Karamürsel’den Gökhan Arıcı kazandı.

Belde güreş sahasında düzenlenen ve 400’e yakın pehlivanın katıldığı güreşler nefes kesti. Aşırı sıcak altında yapılan ve büyük ilginin gösterildiği güreşlerle ilgili açıklamalarda bulunan Çardak Belediye Başkanı Basri Ulaş, 277 yıldır yapılan güreşlerin önemine değinerek, “Güreşlere bu kadar fazla pehlivanın katılması Çardak güreşlerinin önemini bir kez daha ortaya koydu. Gelecek yıllarda güreşlere daha fazla katılımın olması için elimizden gelen çabayı göstereceğiz” dedi.

İçlerinde Şaban Yılmaz, Kenan Şimşek, Ahmet Taşçı gibi tanınmış pehlivanların da katıldığı etkinliği 4 bine yakın güreşsever takip etti. Yunanistan’ın İskeçe kentinden yaklaşık 100 kişinin de seyirci olarak katıldığı güreşlerde finalde Karamürsel’den Gökhan Arıcı ile Antalya’dan Ali Gürbüz karşı karşıya geldi. Müsabakanın 25. dakikasında sakatlanan Ali Gürbüz oyundan çekilince Karamürsel’den Gökhan Arıcı, Çardak güreşlerinin başpehlivanı oldu. Yapılan güreşler sonunda ise dereceye girenlere törenle ödülleri verildi. Güreşleri Lapseki Kaymakamı Fahri Meral, Lapseki Belediye Başkanı Mehmet Gani Ekim, il genel meclis üyeleri, civar belde ve ilçe belediye başkanları ile çok sayıda vatandaş izledi.

İHA

Filtreler:

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir