Geleneksel Çanakkale Seramiği Mirası, Çocukların Emekleriyle Yine Çocuklarla Buluştu

Geleneksel Çanakkale Seramiği Mirası, Çocukların Emekleriyle Yine Çocuklarla Buluştu
16 Temmuz 2021

Çanakkale Belediyesi Seramik Müzesi ve ÇOMÜ-ÇASEM (Çanakkale Seramikleri Araştırma Geliştirme ve Uygulama Merkezi) iş birliği ile 6 Mart 2021-23 Nisan 2021 tarihleri arasında gerçekleşen “Gelenek ile Geleceğin Çanakkale Seramikleri Buluşması” adlı etkinliğe katılan çocuklar tarafından üretilen seramik eserler bir pano haline getirilerek, ÇOMÜ Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Servisine asıldı.

Program kapsamında Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Rektörü Prof. Dr. Sedat Murat ile ÇOMÜ Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi yetkilileri bir araya gelerek, pandemi sürecinde çevrim içi olarak gerçekleşen “Gelenek ile Geleceğin Çanakkale Seramikleri Buluşması” adlı etkinliğin 10-14 yaş grubu katılımcı çocukları tarafından üretilen eserlerinin bir araya getirilmesiyle oluşturulan ve hastanenin Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Servisine yüzey seramiği olarak montajı düzenlenen panoyu inceledi. Çocukların Geleneksel Çanakkale Seramiğinin miras sembollerini çalıştıkları pano büyük beğeni aldı.

Diğer yandan Başkan Gökhan, Rektör Prof. Dr. Sedat Murat ve Hastane yetkilileri ile servisteki çocukları da ziyaret etti. Çocuklar ve aileleri ile bir süre sohbet eden Başkan Gökhan, geçmiş olsun dileklerini ilerek çocuklara çeşitli hediyeler de verdi.

www.canakkale.bel.tr

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir