Gelibolu Arabalı Vapurunda Panik

Gelibolu Arabalı Vapurunda Panik
25 Aralık 2009

Çanakkale Boğazı?nda etkili olan şiddetli lodos fırtınasından etkilenen Gelibolu-Lapseki arasında sefer yapan arabalı vapur Gelibolu iskelesine yanaşamayınca sürüklenerek sahilde bulunan lokantaların üzerine yaslandı.

İHA muhabirinin edindiği bilgiye göre saat 17.00?de araçları ve yolcuları alarak lapseki iskelesinden Gelibolu?ya doğru gelmek üzere yola çıkan GESTAŞ A.Ş?ye ait ?Ayvacık? isimli arabalı vapur şiddetli lodos fırtınası sebebiyle zaman zaman zor anlar yaşadı. Vapurun kaptanı Selim Avcı, Gelibolu iskelesine yaklaştığı sırada şiddetli fırtına sebebiyle geminin hakimiyetine kaybedince vapur sürüklenerek yan kesimde bulunan lokantaların üzerine doğru yaslandı. Gemide bulunan çok sayıda yolcu ve araç sürücüsünün heyecanlı anlar yaşadığı olayda gemi kaptanın anında müdahalesi ile büyük bir felaketin de önüne geçilmiş oldu. Arabalı vapurda bulunan yolcular, vatandaşların yardımı ile yan kesimden atlatılarak karaya çıkartıldı ve geminin normal yanaşma haline getirilebilmesi için römorkör çağrıldı.

Öte yandan arabalı vapurun tehlike atlatmasının ardından olay yerine Gelibolu Kaymakamı Namık Kemal Nazlı ve Gelibolu Liman Başkanı Ayhan Özdemir de kurtarma çalışmalarını yerinde inceleyerek yetkililerden bilgi aldı.

GESTAŞ GENEL MÜDÜRÜ OLAY YERİNDE

Öte yandan yapılan bütün çalışmalara rağmen iskeleye yanaştırılamayan arabalı vapur römorkörlerin yardımı ile açığa çekilerek Lapseki iskelesine geri dönmesi sağlandı. GESTAŞ Genel Müdürü Hasan Yürükçü de olayın ardından Lapseki?ye giderek gemi ile ilgili çalışmalarını yerinde inceledi. Arabalı vapurun şiddetli lodos fırtınası sebebiyle Gelibolu iskelesinde yanaşmakta güçlük çekerek yan yaslandığını belirten GESTAŞ Genel Müdürü Hasan Yürükçü, ?Korkulacak bir durum söz konusu değil. Vapur fırtına sebebiyle Gelibolu iskelesine yanaşamayınca Lapseki’ye geri dönmek zorunda kaldı. Yolcularımız sağ salim indi. Fırtına sebebiyle Gelibolu-Lapseki arasındaki vapur seferleri şu an yapılamıyor? dedi.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir