Gelibolu Belediye Başkanı Özacar, Üst Yapı Çalışmalarını İnceledi

09 Ocak 2014

İyileştirme ve yenileme çalışmaları kapsamında cadde ve sokaklarda sürdürülen üst yapı çalışmalarını yerinde inceleyen Gelibolu Belediye Başkanı M. Mustafa Özacar Gazi Süleyman Paşa Mahallesi’ndeki çalışmaları takip ederken, iyileştirmeye ihtiyaç duyulan sokakları da teknik ekibi ile birlikte tespit etti.

Gelibolu Belediyesi’nden yapılan açıklamada Başkan Mustafa Özacar’ın incelemesiyle ilgili şu bilgilere yer verildi:

Fen İşleri Müdürlüğü tarafından sürdürülen üst yapı çalışmaları kapsamında, Gazi Süleyman Paşa Mahallesi’nde Cami Sokak’ta bozulan taşlar yerinden sökülerek zemin iyileştirilmesine başlandı. İş makineleri ile sürdürülen zemin iyileştirilmesinin ardından bu sokağa yeni kaldırımlarla kilit parke taş çalışması gerçekleştirilecek.
Diğer yandan yenileme programı kapsamında, Gazi Süleyman Paşa Mahallesi’nde Şanlılar Sokak’a tretuvar ve kilit parke taş çalışması ile 26 Kasım Caddesi’nde Kipa Market karşısındaki alana kaldırım çalışması gerçekleştiriliyor.
Fen İşleri Müdürlüğü yetkilileri, yürütülen üst yapı çalışmaları kapsamında bu bölgede toplam 600 metre bordür, 4 bin m2 parke taş, 800 metre su oluğu çalışması yapılacağını bildirdiler.
Başkanımız Özacar, teknik ekibi ile birlikte tespit ettiği, yenilemeye ve bakıma ihtiyaç duyulan sokakları da programa dahil etti.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir