Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Gelibolu Belediye Meclisi Kasım Ayı Toplantısı Yapıldı

Gelibolu Belediye Meclisi Kasım Ayı Toplantısı Yapıldı

Gelibolu Belediye Meclisi, Kasım ayı olağan toplantısını gerçekleştirdi. Belediye Meclis Salonu’nda Belediye Başkanı M. Mustafa Özacar başkanlığında toplanan meclis, gündemindeki maddeleri görüştü. Toplantıda mazeret bildiren üç meclis üyesi dışındaki tüm üyeler hazır bulundu.

2013 YILI TAHMİNİ BÜTÇE 28 MİLYON 880 BİN LİRA
Gündem maddeleri arasında yer alan, Ekim ayı meclis toplantısında Plan ve Bütçe Komisyonu’na havale edilen 2013 Mali Yılı Bütçesi karara bağlandı. Toplantıda 2013 Mali Yılı Bütçesi, komisyonu raporu doğrultusunda üyelerin oy birliğiyle 28 milyon 880 bin lira olarak kabul edildi.

Toplantıda 52 maddeden oluşan 2013 mali yılı tarifeleri yeniden görüşülmek üzere Plan ve Bütçe Komisyonu’na havale edildi. Yeni yılda uygulanacak tarifeler Aralık ayı meclisinde gündeme gelerek oylamaya sunulacak.

Toplantıda İmar Komisyonu’nda görüşülen üç imar maddesi komisyonun aldığı karar doğrultusunda oy birliği ile kabul edilirken, dört madde de görüşülmek üzere imar komisyonuna havale edildi.

Diğer yandan Belediye Meclisinin Ekim ayı olağan toplantısında Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi ile görüşmek üzere Belediye Meclisi tarafından oluşturulan komisyonun raporunu komisyon raportörü MHP’li meclis üyesi Serdar Sağkan, meclis gündemine sundu. Sağkan, ÇOMÜ Rektörü Sedat Laçiner’in, Çanakkale ilçelerine öğretim ünitesi tesislerine teminen Kalkınma Bakanlığı’na sundukları 42 adet proje içinde Gelibolu’nun da bulunduğunu, ancak Gelibolu’ya ilişkin projeye kaynak tahsisinin nasıl ve ne zaman yapılacağı konusunda bir bilgi sahibi olmadıklarını, bu konuda insiyatifin bakanlığa ait olduğunu söylediğini ifade etti.

Konu ile ilgili söz alan Belediye Başkanı Özacar, geçtiğimiz ay yapılan ziyaretin amacının iki konuya açıklık getirmek olduğunu vurgulayarak,”Bunlardan biri üniversitenin Gelibolu’da bir yüksek okul yada fakülde kurma konusundaki niyet yada varsa çalışmaları hakkında ilk ağızdan bilgi almak isteğimiz, diğeri üniversitenin mülkiyetinde bulunan ancak ruhsat sorunları nedeniyle işletilmesi ve değerlendirilmesi yönünde sıkıntılar bulunduğu bilinen uygulama otelinin durumunun irdelenmesidir” dedi.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’ne Gelibolu’da askeri havaalanı bölgesinde 46 dönümlük bir arazinin tahsis edildiğini, üniversitenin Gelibolu’ya yatırım yapması halinde bu yatırımın imkanlar dahilinde destekleneceğini belirten Başkanımız Özacar, bu süreçte yerel yönetim olarak sadece öğretim görevlilerinin barınması için 10 dairelik bir lojman binasının inşasını finanse edilebileceklerini, ayrıca doğal olarak bölgenin altyapı çalışmalarına da öncelik verileceğini üniversite yönetimine ilettiklerini belirtti.

Belediye meclisi, Aralık ayı olağan toplantısını 07 Aralık 2012 Cuma günü saat 14.00’de yapmayı kararlaştırdı.

Filtreler:

Yorumunuz