Gelibolu Belediye Meclisi Seçim Öncesi Son Kez Toplandı

03 Mart 2009

Çanakkale?nin Gelibolu ilçesindeki belediye meclisinin son toplantında duygusal anlar yaşandı.

Yapılan 2004 yerel seçimlerinde görev başına gelen ve o günden bu güne 5 yıldır belediye meclisinde görev alan meclis üyeleri yeni seçimler öncesi son kez mart meclisini duygusal bir ortamda yaptı. Meclisin açılışı Belediye Başkanı Cihat Bingöl ile bütün meclis üyeleri tarafından Gelibolu sevdalısı merhum Celal Birsen anısına bir dakikalık saygı duruşunda bulunmaları ile başladı. Daha sonra 5 maddelik gündem maddeleri görüşüldü. Meclis üyeleri son kez imar konularında el kaldırarak, komisyona havale veya kabul oyu verdi. Gündem maddeleri bittiğinde Belediye Başkanı Cihat Bingöl söz alarak, hükümet caddesinin isminin ilçenin fahri hemşerisi olan merhum Celal Birsen adını konulmasını önerdi. Bu arada, Celal Birsen?in Gelibolu?ya yaptığı hizmetlere unutmalarının mümkün olmadığını belirten CHP Meclis Üyesi Orhan Tığ, ?Bu cadde çok küçük. Celal Birsen?in adı liman meydanına festivalin yapıldığı alana verilsin? dedi. Bu öneriye herkes sıcak bakınca, meclis üyelerinin elleri son kez Celal Birsen için havaya kalktı. Duygusal anların yaşandığı oylama sırasında Belediye Başkanı Cihat Bingöl ve meclis üyeleri gözyaşlarına hakim olamadı.
Oylama sonunda kendisi ile birlikte 5 yıl görev yapan meclis üyelerine hitaben bir konuşma yapan Belediye Başkanı Cihat Bingöl, ?Beş yıl boyunca bu meclis çatısı altında görev yaptık. Kimi zaman sert tartışmalarımız oldu. Ama her şey o günlük orada kaldı. Bu tartışmalar da sadece ilçemize yapacağımız işlerin en iyisi bulmak içindi. Bu görev süremiz içerisinde çalışmalarınızdan dolayı teşekkür ediyorum. Allah herkesin yolunu açık etsin? dedi.

Bu konuşmadan sonra Belediye Başkanı Cihat Bingöl, meclis üyelerine 5 yıllık çalışmalarından dolayı teşekkür plaketi verdi. CHP adına söz alan meclis üyesi Orhan Tığ ise, ?Önce bizlerin isteklerini zaman, zaman sert çıkışlarımızı olgunlukla karşılayan belediye personeline, belediye başkanımıza ve meclis üyesi arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Tabi ki burada yaptığımız tartışmalar hep ilçenin ve vatandaşlarımızın iyiliği içindi. 5 yıl geçti gitti. Bundan sonraki, yaşamlarında bütün arkadaşlara başarılar diliyorum? dedi.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir