Gelibolu Belediye Meclisi Şubat Ayı Mesaisini Tamamladı

10 Şubat 2017

Gelibolu Belediye Meclisi Şubat ayı olağan meclis toplantısını iki oturumla tamamladı. Belediye Meclis Salonunda, Belediye Başkanı Mustafa Özacar başkanlığında gerçekleştiren ikinci oturumda, meclis üyelerinin çoğunluğu hazır bulundu.

Gündemde ilk olarak birinci oturumda imar komisyonuna havale edilen sağlık tesis alanı konusu görüşüldü. Camikebir Mahallesi Gazi Hasan Paşa Caddesi üzerinde ada 399 ve parsel 3’de yer alan ve mülkiyeti hazineye ait olan arsa sağlık hizmetlerinin gerçekleşmesi amacıyla talep üzerine üyelerin oybirliğiyle sağlık tesis alanı olarak belirlendi.

Gündemde görüşülen bir diğer madde 54.5 hektarlık iki adanın imar plan değişikliği idi. 1980 yılı onaylı Hocahamza ve Yazıcızade Mahallesi’nde bulunan 28.6 hektarlık H17A09C4A pafta ve 25.9 hektarlık H17A09C1D paftasındaki revizyon, imar komisyonunun raporu doğrultusunda üyelerin oy birliği ile kabul edildi.

Yapılan değişiklikteki amacın 14.06.2014 tarih ve 29030 sayılı Resmi Gazetede yürürlüğe giren ‘Mekansal Planlar Yapım Yönetmeliği’ ile uyumlu hale getirmek olduğu belirtildi. Bu değişiklikte sosyal donatı alanları düzenlenmesi, belirli bölgelerde yeşil alanların arttırılması haricinde fonksiyon değişikliği yapılmadığı da vurgulandı.

Komisyonlardan havale edilen Geliboluspor’a gelir temin eden otopark ücretleri ve içkili yerler bölgesi talebinin görüşüldüğü toplantıda Mart ayı olağan toplantısının tarihi de 03 Mart 2017 saat 15.00 olarak belirlendi.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir