Gelibolu Belediye Meclisi’nde Üniversite Alanı Onaylandı

07 Temmuz 2012

Gelibolu Belediye Meclisinin Temmuz ayı olağan toplantısı belediye meclis salonunda yapıldı. Belediye Başkanı M. Mustafa Özacar’ın yönettiği toplantıda, mazeret bildirerek katılmayan altı meclis üyesi dışındaki diğer meclis üyeleri hazır bulundu. Gündemde ilk olarak nikah ücretleri ve spor kulüplerinin işlettiği otopark alanları ile ilgili maddeler görüşüldü.

Daha sonra Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nin Gelibolu’da yapacağı kampüs alanı ile ilgili maddenin görüşüldüğü toplantıda konu ile ilgili olarak söz alan Belediye Başkanı Özacar, göreve geldikleri 2009 yılından bu yana üniversiteye yer konusunda idare ve meclis olarak çeşitli yerler önerdiklerini, siyasi partiler ve sivil toplum kuruluşlarının da bu çalışmaya dahil olduklarını vurgulayarak, “Yazıcızade Mahallesi’nde Milli Savunma Bakanlığı adına tahsisli taşınmazın bulunduğu Yıldırım Kışlası’nın karşısındaki bölgenin üniversite alanı olarak belirlenmesi ortak öneri olarak gündeme gelmiş ve bu konuda çeşitli toplantılar düzenlenmiştir. Bizlerde bugün Belediye Meclisi olarak bu konuda son sözümüzü söyleyeceğiz. Kamuoyu çok iyi bilmelidir ki, daha önce gerek sayın rektörümüze verdiğimiz, gerekse basın yoluyla kamuoyu ile paylaştığımız ve verdiğimiz sözlerin arkasındayız. Herkesten isteğimiz bu konunun bir siyasi ranta dönüştürülmemesidir. Yüksekokul bu kentin ortak bir değeridir. Gelibolu Belediyesi olarak da eğitim anlamındaki her türlü yatırımın arkasında olduğumuzu bir kez daha ifade etmek istiyorum. Meclisimizin alacağı karar ilçemize hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Başkan Özacar’ın konuşmasının ardından meclis imar komisyonunun raporu oylamaya sunuldu. Yapılan oylamada, imar planına göre askeri alanda kalan bölgenin 46 bin 330 metrekarelik kısmında imar planı değişikliği yapılarak Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi kampüs alanı olarak belirlenmesi üyelerin oy birliği ile kabul edildi.

Toplantıda imar komisyonunda görüşülen beş adet imar maddesi oylamaya sunulurken, üç adet imar maddesi de görüşülmek üzere imar komisyonuna havale edildi. Ağustos ayının tatil ayı olması nedeniyle bir sonraki toplantının 07 Eylül 2012 günü saat 15.00’de yapılması kararlaştırıldı.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir