Gelibolu Gökbüet Barajı Su Birliği’nde Özacar Yeniden Başkan

03 Haziran 2014

Gelibolu, Şarköy, Eceabat, Kavakköy ve Evreşe Belediyesi’nin üyesi olduğu “Gelibolu Gökbüet Barajı Su Birliği”, yeni dönemin ilk meclis toplantısını Gelibolu Belediyesi meclis salonunda gerçekleştirdi. Toplantıya Birlik ve Belediye Başkanı M. Mustafa Özacar, Şarköy Belediye Başkanı Süleyman Altınok, Kavakköy Belediye Başkanı Necati Kopça ve birliğe bağlı meclis üyeleri katıldı.

Yoklama ve saygı duruşu ile başlayan birliğin meclis toplantısının açılışını tüzük gereği en yaşlı üye sıfatı ile Şarköy Belediye Başkanı Süleyman Altınok gerçekleştirdi. Birlik Başkanının açık oyla seçilmesinin gündeme alınıp oy birliği ile oylandığı toplantıda bu göreve yeniden Gelibolu Belediye Başkanı Mustafa Özacar seçildi. Birlik üyeleri birinci başkan vekilli olarak Şarköy Belediye Başkanı Süleyman Altınok’u ve ikinci başkan vekili olarak da Eceabat Belediye Başkanı Adem Ejder’i oy birliği ile seçtiler. Katip üyeliğine Ali Rıza Sayın ve Metin Övün’ün seçildiği meclis toplantısında, oy birliği ile Eceabat, Evreşe ve Kavakköy Belediyesi’nin belediye başkanları encümen üyesi olarak seçildiler.

Birliğin diğer faaliyet raporlarının görüşülmesinin ardından norm kadroların oluşturulması ile ilgili konuşan Birlik Başkanı Mustafa Özacar, “Kadrolarımızın oluşması gerekiyor. Birkaç yıl Devlet Su İşleri kendisi çalıştıracak, biz bir yıl süre içerisinde burada durabilecek kadroya, her zaman bize dahil olacak kadroya ihtiyacımız var. Bu nedenle arıtma tesislerinde çalıştırılmak üzere işçi ve memur alımına ihtiyaç duyacağız” dedi. Norm kadronun 52 kişi olduğunu belirten Özacar, “Tüm belediyelerimize bilgi verilmeli ve 14 Haziran’daki toplantımızda görüşülüp karar verilmelidir” dedi.

Tüzük değişikliğinin değerlendirildiği “Gelibolu Gökbüet Barajı Su Birliği”nin yeni dönemdeki ilk meclis toplantısı dilek ve temennilerle son buldu.

[gelibolu.bel.tr]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir