Gelibolu Halk Eğitimi Merkezi’nden Yıl Sonu Karma Sergisi

02 Haziran 2010

Çanakkale?nin Gelibolu ilçesinde Halk Eğitim Merkezi tarafından ilçe merkezi, belde ve köylerde gerçekleştirilen kursların yıl sonu karma sergisi törenle açıldı.

Gelibolu Öğretmenevi salonunda gerçekleştirilen sergi açılışında konuşan Gelibolu Halk Eğitim Merkezi Müdürü Abdurrahman Avcı, 9 aylık sürede 20 mesleki ve teknik, 219?u sosyal ve kültürel olmak üzere 28 dalda toplam 287 kurs açıldığını belirterek, ?Bu kurslara 1287 bayan, 1614 erkek olmak üzere 2710 kursiyer katıldı. Şimdiye kadar biten kurslardan 903 kursiyer belge almaya hak kazandı. Ayrıca genel müdürlüğümüzce 2009 ? 2010 öğretim yılı itibariyle ?Mesleki ve Teknik kurslar Modüler Sistemi?ne geçildi. Böylece Halk Eğitim Merkezleri tarafından verilen sertifikalar bundan böyle Uluslararası geçerliliğe sahip olacağı gibi ileri seviye mesleki ve teknik kurslara devam edip belge alanların meslek okullarına yatay geçişleri sağlanacak? dedi.

Konuşmanın ardından kursiyerlerin belgeleri verildi ve el emeği, göz nuru olan el işlemelerinin bulunduğu serginin açılışı Kaymakam Namık Kemal Nazlı, Belediye Başkanı Mustafa Özacar, Milli Eğitim Müdürü Haki Mutlu?nun eşleri tarafından yapıldı.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir