Gelibolu Hamzakoy’da Alternatif Şafak Ayini Gerçekleştirilecek

16 Nisan 2015

Çanakkale Savaşları’nın 100. yıl dönümünde Gelibolu’da “Barış” vurgusu ile Mart ayında gerçekleştirilen etkinlikler, Nisan ayında da hız kesmeyecek.

Gelibolu Belediyesi’nin kültürel etkinlikleri kapsamında 18 Nisan 2015 Cumartesi günü saat 14.00’de Atatürk Kültür Merkezi’nde açılacak olan Yazar ve Atatürk fotoğrafları derleyicisi Hanri Benazus’un “Atatürk ve Çocuk” konulu resim sergisi bir hafta boyunca açık kalacak.

Halen Türkiye’nin 5 bin adetle en büyük Atatürk fotoğrafları koleksiyonuna sahip olan Benazus, Gelibolu’nun düşman işgalinden kurtuluşunun 91.yıldönümünde de açtığı resim sergisi ve kitaplarının imza günü ile etkinliklere değer katmıştı.

Diğer yandan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın coşku ve heyecanını aşılamak amacıyla Gelibolu Belediyesi tarafından bu yıl ilki düzenlenen “Çocukların gözüyle 23 Nisan” konulu şiir ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilerin ödülleri 24 Nisan Cuma günü Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenecek program ile verilecek.

Aynı gün saat 14.30’da takı tasarımcı ve eğitimcisi Berna Üzüm’ün “Çanakkale Zaferi” konulu takı tasarım sergisi ilçe halkı ile buluşacak.

24 Nisan günü yine Hanri Benazus’un “Atatürk ve Gelibolu Kara Savaşları” konulu resim sergisi açılışı gerçekleştirilecek.

Hamzakoy’da Şafak Ayini
Gelibolu’daki 100.yıl kutlama programı, 25 Nisan Cumartesi günü sabahın ilk ışıklarında Hamzakoy Meydanı’nda düzenlenecek Şafak Ayini ile devam edecek. I.T.E.M. isimli organizasyon firması tarafından Gelibolu’da ilk kez gerçekleştirilecek olan Şafak Ayini programına Çanakkale Kepez Limanı’ndan bin 100 civarındaki katılımcı, otobüsler ile feribotları kullanarak ilçeye gelecek.

Alternatif Şafak Ayini organizasyon akışı, Anzak Koyu’ndaki resmi törenler ile aynı içerik doğrultusunda gerçekleştirilecek.

[gelibolu.bel.tr]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir