Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Gelibolu Sağlık Meslek Lisesi’nde Öğrenci Temsilciliği Seçimi Yapıldı

Gelibolu Sağlık Meslek Lisesi’nde Öğrenci Temsilciliği Seçimi Yapıldı

Çanakkale?nin Gelibolu ilçesinde Sağlık Meslek Lisesi’nde yapılan öğrenci temsilciliği seçimi, siyasi seçimleri aratmadı.

Sağlık Meslek Lisesi salonunda yapılan seçime 5 bayan, bir erkek öğrenci olmak üzere 6 aday katıldı. Yapılan seçimde sandık başkanından, parmak boyamaya ve öğrencilerin kendi istekleri ile oy kullanmayana 5 YTL para cezası verilmesine kadar kurallar uygulandı. 136 mevcutlu okulda 5 bayana karşı yarışan tek erkek aday olan Halis Kadir Çakıllı 52 oy alarak başkanlığı kazandı. Seçimden sonra açıklama yapan Okul Öğrenci Temsilcisi Halis Kadir Çakıllı, ?Seçimlerden önce ne söylediysem sözümün arkasındayım. Öğrenci arkadaşlarımın sorunlarına çözüm bulmak için gayret edeceğim. Demokratik bir seçim oldu. Bana güvenenleri mahçup etmeyeceğim? dedi.

Gelibolu Sağlık Meslek Lisesi Müdürü Emine Işıklıgün ise, okulda demokrasi özgürlüğünde bir seçim yapıldığını belirterek, ?Öğrencilerimize seçme, seçilme ve oy kullanma ile demokratik liderliği benimseme ve katılımcı olmalarını hedefleyen seçim bir bakıma genel seçimler gibi oldu? dedi.
İHA

Görüntülenme: 1.143
Google Analytics verileri olup, manipüle edilemez bir kaynak kullanılmıştır. Günde bir kere güncellenmektedir.

Yorumlar

tuğçe (19/12/2008 21:15)

bnce bu çok doğru bir karar zaten böyle de olması gerekir

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir