Gelibolu, Sinekle Mücadele Ediyor

08 Haziran 2015

Gelibolu Destek Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan Biyosidal Ürün Uygulama Ekibi aylar öncesinden sertifikalarını alarak yaz dönemi boyunca Gelibolu ve mücavir alanları içerisinde öncelikle larvasit ve daha sonra da uçan ile mücadeleye tüm hızla ediyor. 10 gün ara ile yapılan larvasit mücadelesinde 5. etap çalışması bu hafta gerçekleştiriliyor.

Ekipler yapılan planlama doğrultusunda sivrisinek üreme ihtimali yüksek alanlarda ilaçlama çalışması başlattı. Bu kapsamda sivrisineklerin larvalarını bıraktığı üreme yerleri olan durgun sularda ve dere yataklarında biyolojik larvasit kullanmak suretiyle ilaçlama çalışmaları gerçekleştiriyor. Halk sağlığı açısından büyük önem taşıyan bu çalışmalarla, larva üremesinin önüne geçiliyor.

Gelibolu Belediyesi Veteriner Hekimi Emre Akman tarafından yapılan açıklamada, yaz aylarında büyük sıkıntı oluşturan sivrisinekle mücadele amacıyla başlatılan çalışmaların yaz ayları süresince de devam edeceği belirtildi. Yapılan çalışmaların larva üremesinin engellenmesi açısından önem taşıdığı belirtilen açıklamada, halk sağlığını ilgilendiren bu konuda ekiplerin çalışmalarını hassasiyetle sürdürecekleri kaydedildi.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir