Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Gelibolu Tarihi Alan Başkanı Mehmet Gürkan’a Ziyaret

Gelibolu Tarihi Alan Başkanı Mehmet Gürkan’a Ziyaret

Çanakkale Savaşları 100. Yıl Derneği ve Türkiye Radyo Amatörleri Derneği (TRAC) Çanakkale Şubesi yeni bir yapılanma içerisinde olan Gelibolu Tarihi Alan Başkanı Mehmet Gürkan’a ziyarette bulundu.

Ziyarete Çanakkale Savaşları 100.Yıl Derneği adına yönetim kurulu üyeleri Ahmet Vural Öztecik ve Turgay Güleç katılırken Türkiye Radyo Amatörleri Çanakkale Şubesi adına ise Başkan Alper Doğmaz katıldı.

Tarihi Alan Başkanı Mehmet Gürkan ve Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Park Müdürü Ozan Hacıalioğlu gerçekleşen ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getirdi. İki derneğin birlikte ziyarette bulunmasının amacı olarak ise Çanakkale Savaşlarının 100. Yılında önemli bir projeyi birlikte hayata geçirmek istemeleri belirtildi. Ayrıca Çanakkale 100. Yıl Derneği kurucusu Ahmet Vural Öztecik dernek üyeleri ile birlikte hazırlamış oldukları bir dizi projenin alt yapısını Alan Başkanlığı ile paylaştı. Türkiye Radyo Amatörleri Derneği Çanakkale Şube Başkanı Alper Doğmaz ise dünyada 4 milyon amatör telsizci bulunduğunu, bu üyeler arasında Çanakkale Savaşlarında yer almış olan Avustralya, Yeni Zelanda, Almanya, İngiltere gibi ülkelerden de üyelerin olduğunu belirterek iki derneğin ortak projesi ile Çanakkale Savaşlarının 100. Yılında büyük bir projeye imza atmak istediklerini belirtti.

Olumlu geçen görüşmenin sonunda Çanakkale Savaşları 100. Yıl Derneği ve Türkiye Radyo Amatörleri Derneği Tarihi Alan Başkanı Mehmet Gürkan’a göstermiş olduğu ilgiden dolayı teşekkürlerini iletti.

Filtreler:

Yorumunuz