Gelibolu Vakfı Yönetim Kurulundan Belediye Başkanı Özacar’a Ziyaret

02 Mart 2013

Gelibolu Belediye Başkanı M. Mustafa Özacar, Gelibolu Kaymakamı Namık Kemal Nazlı’nın çağrısıyla bir araya gelen ve 14 Aralık 2012 tarihinde resmileşen Gelibolu Vakfı’nın yönetim kurulunu makamında kabul etti.

Kuruluş nedenlerini “Gelibolu ve çevresinde yaşayan vatandaşlar arasında dayanışmayı ve paylaşmayı artıracak her türlü tedbiri almak ve bu yöndeki girişimleri desteklemek, yeterli eğitim, sağlık, barınma ve beslenme imkanlarına sahip olmayan kişilere yardımlarda bulunmak, Gelibolu ve çevresinin gerek ulusal gerekse uluslararası alanda hak ettiği tanınırlık noktasına gelmesi için gerekli çalışmaları yapmaktır” sözleriyle tanımlayan Yönetim Kurulu Başkanı Özcan Öztürk, Başkan Özacar’a Mevlevihane ile ilgili Bursa Tasavvuf Vakfı’nın istek talebini iletti. Öztürk “Bizim için önemli olan Gelibolu Belediyesi’ne ya da Gelibolu Vakfı’na tahsisi değil Gelibolu’nun bir kurumuna tahsisidir. Mevlevihanenin Gelibolu’ya ve tanınırlığına katkı sağlaması için yapılması gerekenler konusunda düşüncelerimiz aynı” dedi.

Ziyarette vakfın kuruluşundan duyduğu memnuniyeti dile getiren Belediye Başkanı M. Mustafa Özacar ise, Gelibolu için yapılacak her güzel işin doğal destekçisi olmaya devam edeceklerinin vurgusunu yaptı. Makamların geçici olduğunun altını çizen Başkanımız Özacar, “Önemli olan arkamızda bırakacağımız güzel işlerdir” dedi.

Başkan Özacar; Gelibolu Vakfının koruma, kollama ve daha etkin tanıtımı amacı ile Vakıflar Genel Müdürlüğü’nden tahsisini istediği kültür varlıkları arasında bulunan Gelibolu Mevlevihanesi konusunda belediyenin de talebi olduğunu sözlerine ekledi.

Görüşmede söz alan yönetim kurulu üyesi Yusuf Acar, Gelibolu’nun farklı renklerini kapsayan, olaylara değişik pencerelerden bakmalarına rağmen Gelibolu ortak paydasında birleşen kişilerden oluşan bir sivil toplum kuruluşu olduklarını ifade ederek, Gelibolu’nun kurum ve kuruluşlarının zaman zaman çeşitli nedenlerle yaşadıkları iletişim kopukluklarının olmaması için çaba sarf etme amacıyla yola çıktıklarını belirtti.

[gelibolu.bel.tr]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir