Gelibolu ve Lapseki’de Ev ve İş Yerlerini Su Bastı

29 Mayıs 2012

Çanakkale’nin Lapseki ve Gelibolu ilçelerinde şiddetli sağanak yaşamı olumsuz etkiledi. Cadde ve sokaklar sular altında kalırken, bazı ev ve işyerlerini de su bastı.

Öğleden sonra başlayıp yarım saat kadar süren yağış, Lapseki ilçesinde sel baskınlarına sebep oldu. Pazar esnafı sergilerini terk ederek balkon altlarına, vatandaşlar ise apartman boşluklarına sığınarak yağıştan korunmaya çalıştı. Şen Mahalle sular altında kalırken, vatandaşlar evlerine ulaşmakta zorlandı. Küçük çocuklarıyla evlerine ulaşmak isteyen anneler, bebek arabalarıyla sular altında kalan caddelerden geçmek zorunda kaldı. Bazı vatandaşlar çocuklarını kucaklayarak sulardan korudu. Küçük çocuklar için ise yağmur eğlenceye dönüştü. Sular altında kalan sokaklarda oynayan çocuklar, afeti eğlenceye çevirdi. Esnaf, yağmurun etkisi azalınca toparlanıp halk pazarını terk etti.

Çanakkale’nin Gelibolu ilçesinde de sağanak yağmur sebebiyle hayat adeta felç oldu.

Yarım saat süren sağanak yağmur sebebiyle Alaaddin Mahallesi sanayi bölgesinde Gelibolu’dan Çanakkale istikametine çıkan yol sular altında kaldı. Yol bir süreliğine trafiğe kapandı. Sadece Çanakkale yönünden geliş de yoğun trafik sebebiyle sıkışınca gelen araçlar trafik ekiplerince geri çevrildi. Belediye ekipleri ve Karayolları yolda biriken sulu çamuru kepçelerle taşıyarak yolu yeniden açtı.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir