Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Gelibolu Yangınının Havadan Çekilen Fotoğrafları

Gelibolu Yangınının Havadan Çekilen Fotoğrafları

Çanakkale’nin Gelibolu ilçesine bağlı Pazarlı köyünde öğle saatlerinde çıkan orman yangını kontrol altına alındı. Yangına havadan ve karadan anında müdahale edilmesi Gelibolu Yarımadası’nı kül olmaktan kurtardı.

Öğle saatlerinde Eceabat ilçesine bağlı Pazarlı köyü Cennetkoy mevkiinde ana yol kenarında başlayan yangın kısa sürede rüzgarın da etkisiyle büyüdü. Yangın bölgesine Çanakkale ve çevresinden çok sayıda arazöz ve dozer ile helikopter ve uçak sevk edilirken, alevlere anında müdahale edilmesi yarımadanın kül olmasını önledi. Havadan 6 helikopter, iki amfibi uçak ve 5 söndürme uçağının yanısıra karadan da çok sayıda arazözle müdahalenin yapıldığı yangının havadan çekilen fotoğrafları ise nasıl büyük bir tehlikenin atlatıldığını gözler önüne serdi.

Çanakkale Orman Bölge Müdürlüğü yetkilileri bölgede soğutma çalışmalarının devam ettiğini belirterek, 10 hektarlık alanda etkili olan yangın alanında sabaha kadar gerekli çalışmanın yapılacağını açıkladı.

İHA

Filtreler:

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir