Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Gelibolu Yarımadası’nda Avustralya (Lone Pine) Yoluna Bakım

Gelibolu Yarımadası’nda Avustralya (Lone Pine) Yoluna Bakım

Çanakkale’de Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı’nda 25 Nisan sabahı gerçekleştirilecek törenler öncesi Avustralya Anıtı olarak da bilinen Lone Pine anıtına giden 1,5 kilometrelik kısa yol bakıma alındı.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan yetkililer Anzak koyunda sabah 05.30’da gerçekleştirilen şafak ayini törenin ardından ikinci törenin Avustralya Anıtı olarak bilinen Lone Pine anıtında yapıldığını belirterek; “Törenin ardından 8 bine yakın katılımcının Avustralya Anıtında yapılacak tören alınan gittikleri 1,5 kilometrelik kısa yol çamur içinde olduğu için bu yolda bakım çalışması başlattık. Mıcır dökümü yapılarak gerçekleştirilecek çalışmalar kısa sürede tamamlanacak ve katılımcıların daha rahat tören alınan gitmeleri sağlanacak” dedi.

Öte yandan, Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı’nda yer alan yön levhaları da bakıma alındı. Boyanarak daha güzel bir görünüme kavuşturulamaya başlanan yön levhaları ile ilgili çalışmaların bir iki güne kadar tamamlanacağı açıklandı.

İHA

Filtreler:

Yorumunuz