Gelibolu Yarımadası’ndaki 4 Köye Çöp Konteynerleri Hediye Edildi

Gelibolu Yarımadası’ndaki 4 Köye Çöp Konteynerleri Hediye Edildi
06 Aralık 2012

Avustralya’nın Çanakkale Konsolosluğu ile Rotary Kulübü tarafından, Gelibolu Yarımadası’ndaki 4 köye 10 adet çöp konteyneri hediye edildi.

Avustralya’nın Çanakkale Konsolosluğu ile Rotary Kulübü tarafından “Dünya Temizlik Günü” dolasıyla düzenlenen etkinlik kapsamında, Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı sınırları içinde yer alan Eceabat ilçesine bağlı Kilitbahir, Alçıtepe, Seddülbahir ve Bigalı köyleri için alınan konteyner törenle teslim edildi.

Avustralya’nın Çanakkale Konsolosu Nicholas Sergi, Kilitbahir köyündeki bir çay evinde düzenlenen törende yaptığı konuşmada, projeyi sadece “Dünya Temizlik Günü” dolayısıyla değil, aynı zamanda bölge halkına minnettarlıklarını gösterebilmek amacıyla hayata geçirdiklerini söyledi.

Eceabat Belediye Başkanı Kemal Dokuz, Çanakkale Savaşları’nın üzerinden uzun yıllar geçtiğini belirterek, “Savaşa katılanların torunları olarak, bu topraklara sahip çıkma adına bugün yapılan etkinliği önemsiyorum” dedi.Son yıllarda Gelibolu Yarımadası’nda geçmişi geleceğe aktarmak adına birçok hizmet yapıldığını dile getiren Dokuz, “Kilitbahir Kalesi, Namazgah, Mecidiye ve Ertuğrul tabyalarının restorasyonu gerçekleştirildi. Tarihi yarımadada yollar ve gerçek şüheda kabristanlıkları yapıldı. Bu projeleri, Kabatepe’de oluşturulan Çanakkale Destanını Tanıtım Merkezi taçlandırdı. Bu topraklar üzerinde canlarını ve kanlarını veren yiğitler için ne kadar hizmet etsek azdır” diye konuştu.

Kilitbahir Muhtarı Ali Şinasi Tınaz ise köylerine yapılan destekten ötürü herkese teşekkür etti.Konuşmaların ardından, Kilitbahir’e 4, Seddülbahir, Alçıtepe, Bigalı’ya 2’şer konteynerin teslimi gerçekleştirildi.

[Medya Hedef]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir