Gelibolu’da 100. Yıl Hazırlıkları…

11 Mart 2015

Gelibolu’da Çanakkale Savaşlarının 100. yılı etkinlikleri öncesinde alt yapı ve üst yapı çalışmalarının yanı sıra çevre temizlik çalışmaları yoğunlaştı.

Tuğsavul Caddesi’nde üst yapı çalışmaları
Gelibolu’da şehrin giriş noktalarındaki kavşak düzenleme çalışmalarının ardından planlamalarını ana arterlerde yoğunlaştıran Belediye ekipleri Tuğsavul Caddesi’ndeki Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı personelle eskiyen kaldırımları söktürerek, yeni tretuvar yapımını gerçekleştirdi. Subay Orduevi, Öğretmenevi ve Atatürk Teknik Kız Meslek Lisesi’nin bulunduğu tören alanı olarak da bilinen güzergahta gerçekleştirilen üst yapı çalışmasında, kilitli parke taşlarla 900 m2 kaldırım, 300 mt bordür imalatının yapıldığı bildirildi.

Kanalizasyon hattı tamamlandı
Gelibolu Atıksu Arıtma Tesisi Projesi kapsamında, atık suları taşıyacak terfi hatlarının oluşturulmasının ardından sürdürülen 7 bin metrelik yeni kanalizasyon hattının yapımı tamamlandı.

Hamzakoy bölgesinde sonlandırılan çalışmada, 500 mm çapındaki koruge kanalizasyon hattının tamamlanmasının ardından, üst yapı çalışmalarına geçilecek. Hallacı Mansur Türbesi’nden Hamzakoy Askeri Sosyal Tesisleri’ne kadar uzanan ve yaklaşık bir km uzunluğundaki Kemal Reis Caddesi’nde, diğer kurumlarla koordineli olarak sürdürülen çalışmada şimdi elektrik ve telefon kablolarının yer altına alınması sağlanacak.

Hamzakoy mevkiinde alternatif Şafak Ayini programının planlanması nedeniyle, tören alanını içine alan bu bölgenin sıcak asfalt çalışması 25 Nisan tarihine kadar hazır hale getirilmesi hedefleniyor.

Çevre temizliği başladı
Diğer yandan Belediye, 18 Mart ve 24 Nisan’da ilçe merkezinde yaşanacak yoğunluk nedeniyle ana güzergahlarda da hummalı bir temizlik faaliyeti başlattı. Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından yürütülen çalışmada, yabani otlarla kaplanmış arsalar ve boş alanlar temizleniyor, yaya yolu ve tretuvarlar süpürülerek alan temizliği gerçekleştiriliyor. Yetkililer, ağaç budama ve yabancı ot temizliğinin yanı sıra kâğıt, naylon, kuru yaprak gibi maddelerin toplanarak olumsuz görüntülerin ortadan kaldırıldığını kaydettiler.

[gelibolu.bel.tr]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir