Gelibolu’da Asfaltlama ve Parke Taş Çalışmaları

Gelibolu’da Asfaltlama ve Parke Taş Çalışmaları
30 Ağustos 2014

Gelibolu’da belediyenin yolların iyileştirilmesi ve yenilenmesi çalışmaları kapsamında Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, sıcak asfalt serimi ve kilit parke taş çalışmaları ile üst yapı çalışmalarını devam ettiriyor.

Gelibolu Belediyesi’nden çalışmalarla ilgili şu bilgilendirmede bulunuldu:

“Kış mevsiminde bozulan ve ana arterlerde bulunan bölgelere öncelik verilerek, Askeri Fabrika ile Çamlık bölgesi arasında kalan bölümde yapılan asfalt seriminde 300 tona yakın sıcak asfalt malzemesi kullanıldı. Ekipler, Tuğsavul Caddesi’nde de bozulan yolları sıcak asfalt ile yama şeklinde tamir etti.
Diğer yandan Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, 2014 yılı programı içerisinde yer alan sokak ve caddelerdeki kilitli parke taş kaplama çalışmalarını da sürdürüyor.
Cezaevi bölgesi ile Hükümet Konağı arasında yeni bağlantı yolu olarak yenilenen Mercan 1 Sokak’ta parke taş çalışmalarını tamamlayan ekipler, Hükümet Konağı ile Petek Evler bölgesi arasındaki bir yeni bağlantı yolu olan Hamidiye Sokak’ta çalışmalarını devam ettiriyorlar.
Yine zemini kazılarak stabilize malzeme ile ıslah edilen Akasya Sokak, kilitli parke taş çalışması ile ilçenin yenilenen sokaklarından birisi oldu. Belediye Başkanımız Özacar, program dahilinde üst yapı bakım ve yenileme çalışmalarının devam edeceğini kaydetti.”

[gelibolu.bel.tr]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir