Gelibolu’da Atıksu Arıtma Tesisi Projesi Hız Kazanıyor

04 Haziran 2013

Gelibolu Belediyesi’nin 2872 sayılı çevre kanunu gereği yapılmasını planladığı Atıksu Arıtma Tesisi ve alt yapı kanalizasyon sistemlerinin iyileştirilmesi çalışmaları hız kazandı. İller Bankası A.Ş. Genel Müdürlüğü’nce 18.07.2012 tarih ve 24461 sayılı yazısı ile tasdik edilen kesin proje ile ilgili Bursa Bölge Müdürlüğü’nden gelen heyet, Belediye Başkanı M. Mustafa Özacar ile bir araya geldi.

Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü’nden projeyi takip eden personelin de katıldığı, belediye encümen salonunda yapılan toplantıda, atık su arıtma tesisi ve alt yapı projesi ile ilgili yerinde yapılan incelemelerin değerlendirmesi masaya yatırıldı. Belediye Başkanı Özacar, söz konusu projeler ile ilgili görüşlerini İller Bankası’ndan gelen heyete aktarırken, heyet üyeleri de yapılacak tesisin Trakya’da örnek bir proje olacağına inandıklarını ifade etti.

Belediye Başkanı Özacar, sürdürülebilir şehirleşme değerlendirmesi kapsamında kanalizasyon ve içme suyu hatlarının Gelibolu’ya yakışır şekilde yenilenmesi çalışmalarının devam edeceğini sözlerine ekledi.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir