Gelibolu’da Çarşı Caddesi Trafiğe Kapatılmayacak

16 Haziran 2009

Çanakkale?nin Gelibolu ilçesinde çarşı caddesinin trafiğe kapatılmayacağı açıklandı.

İşadamları Derneği’nde Belediye Başkanı Mustafa Özacar, Belediye Meclis Üyeleri Baki Temel, Arif Taş ile Esnaf Sanatkarlar Odası Başkanı Yusuf Çapkın ve esnafların katılımı ile yapılan toplantıda önemli kararlar alındı. Gelibolu Belediye Başkanı Mustafa Özacar burada yaptığı konuşmasında, seçim döneminde vatandaşın en büyük arzusunun bu caddenin trafiğe kapatılması olduğunu belirterek, ?Biz de o dönemde vatandaşımıza söz verdik. Ancak esnafın durumu da ortada. Bizde esnafın fikrini alıp düşüncelerini sorarak bu kararı almak istedik. Ama görüyorum ki, bana esnaf odasının verdiği resmi yazıda isimleri ve imzaları olanların çoğu burada yok. Böyle bir durum olur mu?. Biz kendileri için bu kadar uğraşalım, kendileri burada olmasın. O zaman burada alınacak karar da hiç söz sahibi olamazlar? dedi.

Toplantıda bulunan esnaflardan bazıları çarşının trafiğe kapatılmasını, bazıları ise kapatılmamasını istediler. Sonuçta kararı esnafın vereceğini ve belediyenin de uygulayıcı olacağını söyleyen belediye başkanı Özacar, ?Elimde Esnaf Odasının bize yazdığı resmi bir dosya var. Bu dosyada 144 tane esnafın imzası, adı var. O zaman bizde aldığımız kararı kamuoyuna bildiririz? dedi.

Başkan Özacar alınan kararı sırasıyla açıklayarak, ?Çarşı trafiğe kapatılmayacak. Hiçbir esnaf arabasını çarşıya getirip park etmeyecek. 09.00 yada en geç 09.30?a kadar çarşıda mal indirimi yapılacak ve bundan sonra asla kimse indirim yapamayacak. Yayaların kullandığı trotuarlara kesinlikle mal çıkarılmayacak ve kimse çıkarmayacak Bu uygulama salı gününden itibaren uygulanmaya başlayacak ve uygulamaya uymayanlar hakkında yasal işlem başlatılacak? dedi.

Ayrıca Belediye Başkanı Mustafa Özacar, esnafları uyararak ?Bakın. Çarşı bu yıl trafiğe kapanmıyor. Ama gelecek sene kapatacağım. Önlemlerinizi şimdiden alın? dedi.

İHA

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir