Gelibolu’da Depremle İlgili Emniyet Tedbirleri

03 Haziran 2014

24 Mayıs 2014 günü Gökçeada açıklarında meydana gelen 6.5 büyüklüğündeki depremde minarelerinde hasar oluşan Gelibolu’da dört cami ibadete kapatıldı, bir ev boşaltıldı.

Depremden sonra Çanakkale Valiliği İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü tarafından oluşturulan hasar tespit ekipleri, Gelibolu’da ön hasar tespit çalışması yaptılar. Gelibolu Kaymakamlığı ve Gelibolu Belediyesi’ne tebliğ edilen yazı ile tespit çalışmalarının ardından dört camiinin ibadete kapatılması ve bir evin boşaltılması gerektiği bildirildi.

Belediye Zabıta ekipleri ve İlçe Emniyet Müdürlüğü’nden görevlendirilen polis ekipleri ile birlikte Aleaddin Mahallesi’ndeki Sofucu Halil ve Kadı iskele camileri ile Sanayi Sitesindeki Şükriye Hatun ve Gazi Süleyman Paşa Mahallesi’ndeki Hacızadeler camilerinin imamlarına ilgili yazıyı tebliğ ederek, emniyet tedbirlerini aldılar. Güneyli Köyündeki camiye de jandarma ekipleri tarafından ilgili yazının tebliğ edilerek, güvenlik tedbirlerinin alındığı öğrenildi. Can güvenliği açısından tehlike arz eden ve ağır hasar olarak sınıflandırılan camiler kullanıma kapatılarak, çevrelerine şerit çekildi.

Diğer yandan ekipler tutanak ile Camikebir Mahallesi Cumhuriyet Okulu Caddesi No:49’da bulunan tek katlı binayı da boşalttı. Bu evde tek başına yaşayan Oktay Ç. isimli şahıs bir otele yerleştirildi.

[gelibolu.bel.tr]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir