Gelibolu’da Dereler Temizleniyor

Gelibolu’da Dereler Temizleniyor
05 Kasım 2013

Gelibolu Belediyesi, periyodik hale getirdiği dere ıslah çalışmalarına kış mevsimi öncesinde yeniden başladı. Alaeddin Mahallesi’nde bulunan Çokalcı Deresi’nde gerçekleştirilen çalışmada, biriken çamur ve balçıklar iş makineleri ile temizleniyor.

Sağlıklı ve temiz bir çevre için başlatıldığı belirtilen çalışmaların kış mevsimindeki olası sel baskınlarını önlemek açısından da önemli olduğunu vurgulayan Belediye Başkanı M. Mustafa Özacar, vatandaşların derelere çöp atılmaması konusunda da duyarlı olmalarını gerektiğini ifade etti. Başkan Özacar, Devlet Su İşleri 252.Şube Müdürlüğü ile 2013 yılında Şubat, Haziran ve Eylül aylarında Çokalcı Deresi’nin temizlenmesi için yazışmalarda bulunulduğunu, ancak bir sonuç alınamadığını belirterek, “Çokalcı Deresinin deniz ile bağlantısının kum ve mil ile dolduğunun tespit edilmesinin ardından ekiplerimizce müdahale yapılmış fakat yapılan temizlik yetersiz kalmıştır. Deniz ile dere bağlantısının acilen açılması hususunda kurumumuzun yaptığı müracaatlara yanıt verilmemiştir. Bu nedenle bu çalışmayı belediye olarak kendi imkanlarımız ile sürdürmeye devam ediyoruz” açıklamasında bulundu.

Başkan Özacar, çalışma kapsamında dere kenarlarında bulunan ve yağmur suyunun akışına engel olan maddelerin iş makineleri ile temizlendiğini dere yatakları içinde ortaya çıkan her türlü olumsuzluğun ortadan kaldırıldığını bildirdi.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir