Gelibolu’da Emek Caddesi’nin Üst Yapısı Bitti

01 Şubat 2017

Gelibolu Belediyesi tarafından yapılan açıklamada üst yapı çalışmalarında Gazi Süleyman Paşa Mahallesi Emek Caddesi üst yapı çalışmalarının tamamlandığı belirtildi. Açıklamada Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü ekiplerince su ve kanalizasyon hatlarının yenilendiği, UEDAŞ ve Telekom tarafından havai hatların yer altına alındığı Gazi Süleyman Paşa Mahallesi’nde Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerinin üst yapı çalışmalarını hız kesmeden sürdürdüğü kaydedildi.

Açıklamada Emek Caddesi etabının tamamlanmasıyla yaklaşık 10 bin metrekare kilitli parke taş kaplaması gerçekleştirildiği kaydedilirken Belediye Başkanı Mustafa Özacar’ın çalışmaları yerinde incelediği 700 metre uzunluğundaki bu caddede, 3 bin metrekare yeni kaldırım yapılırken, 10 metre genişliğinde oluşturulan yeni yollarda bisiklet kullanımını yaygınlaştırmak amacıyla mavi renkli taşlarla bisiklet yolu oluşturulduğu belirtildi.

Gazi Süleyman Paşa Mahallesi’ndeki çalışmalarda, görme engelli vatandaşların daha rahat dolaşabilmesi için kaldırımlarda üzerine basıldığında hissedilen sarı renkli yürüyüş yolu uygulamasına da devam ediliyor. Yetkililer, alt yapı sistemleri yenilenen sokakların stabilize malzeme ile doldurularak üst yapı çalışmalarına hazır hale getirilmesine de devam edildiğini belirterek, bordür, oluk, tretuvar, kilitli parke taş kaplamasının planlama doğrultusunda sürdürüleceğini kaydetti.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir