Gelibolu’da Esnaflar Yeni Başkanını Seçti

08 Şubat 2010

Gelibolu Esnaf ve Sanatkarlar Odasında başkanlığa Ahmet Nalbant seçildi.

İşadamları Derneği?nde saygı duruşu ve İstiklal Marşı?nın söylenmesi ile başlayan kongrenin divan başkanlığına Çanakkale Oda Birlikleri Genel Sekreteri Ünal Özcan seçildi. Divan kurulunun seçiminin ardından oda başkanı ve aynı zamanda yeniden aday olan Yusuf Çapkın tarafından faaliyet raporları okundu ve gelir gider hesaplarının da okunmasının ardından faaliyet raporları ibra edildi.

Kongrede bir konuşma yapan Oda Başkanı Yusuf Çapkın, 22 yıldır başkanlığı sürdürdüğünü ve bu kongrede de aday olmayı düşünmediğini ancak, esnafların yoğun isteği sonucu yeniden aday olduğunu belirterek, ?Bizim yönetim anlayışımızda odamız günlük ihtiyacı olan evrak ve bürokratik prosedür, muhasebe kayıtları gibi ruhtun işlerin dışına çıkacak. 1093 üyemizin gücüyle sorunlarımızın ele alınıp, çözüm üretilmesi gerekliliğini biliyoruz. Bu konuda tüm üyelerimize içtenlikle söz veriyoruz. Sizlerin güvenini boşa çıkarmayacağız. Aktif ve donanımlı yönetim kadromuzla somut adımlar atarak siz üyelerimizden görev istiyoruz? dedi.

Bu konuşmanın ardından oda başkanlığına aday olan eski yönetimde 2. başkanlık görevini yürüten Ahmet Nalbant, ilçede 23 yıldır esnaflık yaptığını belirterek, ?Halen odanın 2. başkanıyım. Birlikte görev yaptığım Oda Başkanım Yusuf Çapkın?ın bugün yeniden aday olması demokratik bir hakkıdır. Ben ve arkadaşlarım daha dinamik, daha yenilikçi bir yönetim anlayışıyla göreve talibiz. Değişimden yanayız. Esnafımızın çok büyük bir geçim sıkıntısı içerisinde olduğunu biliyoruz ve bu çözümlerin olması için buradayız? dedi.

Bu konuşmaların ardından 1093 üyesi olan Gelibolu Esnaf ve Sanatkarlar Odasının seçimine geçildi. 611 oyun kullandığı seçimde Ahmet Nalbant 328 oy olarak başkanlığa seçilirken; Yusuf Çapkın da 280 oy aldı. 2 oy boş, 1 oy da geçersiz sayıldı.

Oda seçimlerine Gelibolu Belediye Başkanı Mustafa Özacar, CHP ve AKP ilçe başkanları, Çanakkale, Lapseki, Umurbey ve Ayvacık Oda yönetimleri de katıldılar.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir