Gelibolu’da Hedef 50 Bin Çiçek

20 Haziran 2013

Gelibolu Belediyesi’nden yapılan açıklamada Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerinin Haziran ayı sonuna kadar 50 bin adet yazlık çiçeği toprakla buluşturmayı hedeflediği belirtildi.

Açıklamada şu bilgilendirilmede bulunuldu:

Muhittin Reis Caddesi üzerinde yürütülen çiçek dikim çalışmalarının, döner kavşaklar, dinlenme ve çocuk parkları gibi şehrin yeşil alanlarına uygulandığını belirten yetkililer, çalışmada değişik motif ve figürlerin işlendiğini belirttiler.

Çalışma kapsamında, kadife, ateş çiçeği, begonya ve camgüzeli gibi türlerin yer aldığının bildirildiği açıklamada şöyle denildi:
“Mevsimlik çiçek dikim çalışmalarında şehrimizin iklimi de dikkate alınarak buna uygun çiçek tercih ediliyor. Şehrimizin; modern yaşam alanları, parkları ve yeşil alanlarıyla estetik bir görünüm anlamında emsal teşkil edecek bir kent haline getirilmesi yolunda büyük gayret sarf ediliyor. Dikilen çiçekler, kentin görünümüne farklı bir hava katma amacıyla beraber doğaya duyduğumuz saygının da bir ifadesidir. Hemşerilerimizden temennimiz çiçeklerin ve doğanın korunması hususunda daha da duyarlı olmalarıdır.”

Diğer yandan Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, çiçek ekimlerinin yanı sıra çim biçimi ve ilçedeki anıt mezarlar ile tarihi mekanların da temizlik ve bakım çalışmasını sürdürüyor. Gelibolu Mevlevihanesi program dahilinde ekipler tarafından hummalı bir çalışma ile temizlendi.

[gelibolu.bel.tr]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir