Gelibolu’da İkinci Etap Alt Yapı Çalışmasında Sona Doğru

26 Aralık 2014

Gelibolu Atıksu Arıtma Tesisi ve kısmi kanalizasyon inşaatı işinde, Yazıcızade Mahallesi Sarmaşıklı Bölgesinde tamamlanan birinci etap çalışmaların ardından Hoca Hamza Mahallesi’nde sürdürülen ikinci etap çalışmasında son aşamaya gelindi.

İller Bankası Anonim Şirketi tarafından ihalesi yapılan ve Atilla İnşaat Anonim Şirketi firmasının yükleniciliğini yürüttüğü çalışma kapsamında, Öğretmenevi ile Fener Altında bulunan terfi merkezi arasında 800 metre uzunluğunda 300 mm HDPE (Korige) boru hattı döşendi. Bu etabın son çalışması Çilehane ile Fener Meydanı ve Şengül Hamamı ile Atatürk Kız Meslek ve Teknik Lisesi arasında kalan bölgede gerçekleştirildi.

Gelibolu Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü’ne bağlı ekipler de yeni kanalizasyon hatları ile birlikte eş zamanlı olarak yeni su hatlarının alt yapılarını oluşturdu. Ekipler, eskiyen asbest ve pvc su hatlarının yerine projeye uygun olarak HDPE Polietilen su alt yapı bağlantılarını sağladı.

Diğer yandan Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler alt yapı çalışmalarının birinci etabının gerçekleştirildiği Yazıcızade Mahallesi Sarmaşıklı mevkiinde yollarda zemin iyileştirilmesini sürdürüyor. Yetkililer, yumuşak zeminin kazılmasının ardından yapılacak stabilize malzeme serimi ile bölgenin üst yapı çalışmalarına hazır hale getirileceğini belirttiler.

[gelibolu.bel.tr]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir