Gelibolu’da Merkez Avcılar ve Atıcılar Derneği Kuruldu

24 Ağustos 2013

İlçemizde faaliyet gösteren Gelibolu Avcılar Kulübü’nden sonra GEMADER “Gelibolu Merkez Avcılar ve Atıcılar Derneği” adı altında kurulan derneğin açılışı Belediye Başkanı M. Mustafa Özacar’ın da katıldığı program ile gerçekleştirildi.

Camikebir Mahallesi Pazaryeri Mevkiindeki eski Avcılar Kulübü’nün bulunduğu derneğin açılışını Belediye Başkanı Özacar yaptı. Tüm üyelerin hazır bulunduğu açılış, saygı duruşu ile başladı. GEMADER Başkanı Hüseyin Sönmez açılışta yaptığı konuşmada, “İlki ilçemizde 1934 yılında kurulan Gelibolu Avcılar Kulübü 1970 yılında tekrar kurulmuş ve halen faaliyetlerine devam etmektedir. Dernek olarak eski Avcılar Kulübü olarak bilinen bu binada kuruluş faaliyetlerimizi tamamladık ve bugün sizlerin de desteği ile derneğimizin açılışını gerçekleştirmiş olacağız” dedi.

Açılışta bir konuşma yapan Belediye Başkanı Özacar da “Tabiatın bir tarafında dengesizlik olursa her yerde dengesizlik olur ve tüm yaşam altüst olur. Bu yaşam hakkı sayesinde doğa dengede duruyor. Bizler bu anlayış çerçevesinde her türlü etkinliğe başta avcılık sporu olmak üzere her türlü canlı hakkına saygı duyarak varoluşun devamını sağlayarak bu dengeyi de koruma görevini de üstlenmiş oluyoruz. Bu anlayışla hareket ettikleri için dernek yöneticilerine teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Bu konuşmanın ardından dernek yöneticileri tarafından kulübün eski ve yaşlı beş üyesine günün anısına çeşitli hediyeler verildi.

[gelibolu.bel.tr]

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir