Gelibolu’da ‘Ramazan Sokağı’ Etkinlikleri İlgi Görüyor

04 Ağustos 2012

Gelibolu Sanat Derneği’nin Gelibolu Belediye Başkanlığı’nın katkılarıyla hazırladığı ve Ramazan ayı boyunca devam edecek olan “Ramazan Sokağı” etkinlikleri ilgi ile izleniyor.

Belediyenin yıkılan motel evlerinin bulunduğu bölgede “Nerede o eski Ramazanlar?” adı ile faaliyete geçen sokak etkinliklerinde, Osmanlı macunundan şerbete, lokma tatlısından limonataya kadar Ramazan ayı ile özdeşleşen ürünler stantlarda görücüye çıkarken, kurulan sahnede orta oyunu ile birçok sanatsal faaliyet sergilenecek.

Gelibolu Sanat Derneği Başkanı Cem Kılınç, etkinlikler ile ilgili yaptığı açıklamada “Büyüklerimizden hep duyduğumuz ‘Nerede o eski ramazanlar?’ cümlesinden yola çıkarak onları aramaya karar verdik. Kitaplarda okuduğumuz, televizyonlarda gördüğümüz bu eski ramazanları bir de biz tadalım dedik. Ramazan gecelerimiz samimi bir ortamda eskilerden yenilerden müziklerle de şenlenecek. Eğlencelerimize çocuklarımız için hazırlanan küçük sürprizler de eklenecek. Bu etkinliklerin düzenlemesi için bizlere katkılarını ve desteğini esirgemeyen Belediye Başkanımız Sayın Mustafa Özacar’a çok teşekkür ediyoruz. Tüm halkımızı ‘Ramazan Sokağı’mıza bekliyoruz” şeklinde konuştu.

‘Ramazan Sokağı’nın açılışına katılan Belediye Başkanımız Özacar, eşi ve dernek üyeleri ile birlikte stantları tek tek gezdi.

[Kaynak: gelibolu.bel.tr]

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir