Gelibolu’da Sahnelenen ‘Diriliş’ İsimli Tiyatro Oyununa Yoğun İlgi

Gelibolu’da Sahnelenen ‘Diriliş’ İsimli Tiyatro Oyununa Yoğun İlgi
14 Mart 2009

Turgut Özakman’ın ?Diriliş? adlı eseri Çanakkale?nin Gelibolu ilçesinde sahnelendi.

Atatürk Kız Meslek Lisesi Müdürü Ayfer Kalbaran, 75.Yıl İlköğretim Okulu ile birlikte ortaklaşa gerçekleştirdikleri tiyatro gösterisinin, okul aile birliği yararına düzenlendiğini belirterek, ?Öğrencilerimizin tarihe ışık tutan bu eseri izlemesi çok önemli? dedi.

Samsun Sanat Tiyatrosu Kurucusu ve Diriliş adlı oyunun yönetmeni Yaşar Gündem, daha önce aynı salonda ?Şu Çılgın Türkler? adlı eserden sahneye uyarlanan oyunu sergilediklerini ifade ederek, “Bugünde “Diriliş” adlı oyunu sahneliyoruz. Biz bu oyunu 18 Mart günü Çanakkale’de gerçekleştirecektik. Fakat salon bulunamaması nedeniyle, Gelibolu’dan gelen talebi değerlendirdik. Asıl amacımız tarihimizi anımsatmak, halka bir şeyler verebilmek ve bu toprakların ne şartlarda kazanıldığının altını çizmek? dedi.
Turgut Özakman tarafından yazılan ?Diriliş? adlı eserden sahneye uyarlanan iki perdelik oyun, Samsun Sanat Tiyatrosu oyuncuları tarafından Atatürk Kız Meslek Lisesi Konferans Salonunda sahnelendi. Gündüz saatlerinde ilköğretim öğrencilerine ve akşam saatlerinde ise büyüklere sahnelenen oyunu çok sayıda öğrenci ve vatandaş izledi.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir